• Instagram
 • wszystko co kreatywne!

  Strony

  KREATYWNOŚĆ Z DALEKA, VIVA MEXICO:D


  Pamiętam, jak myślałam nad tematem mojego dyplomu z architektury... kurcze, to już kilka lat temu. Nie wiem, czy zrobiła bym go tak szybko, gdyby nie sprytna filozofia asystenta, u którego miałam konsultacje architektoniczne... dość sprawnie mnie rozszyfrował i mobilizował na zasadzie, że pewna osoba płci tej samej, za którą szczerze nie przepadałam,  'przecież zrobiła te plany/rzuty/przekroje/detale/itp. na ostatnich konsultacjach':) To wystarczyło do tego stopnia, że dyplom obroniłam razem z garstką kilku innych osób w terminie 0, w lipcu, a nie jak cała reszta w październiku.
   Wyjątkowo długo zastanawiałam się jaki obiekt wyrażałby najlepiej moją architektoniczną tożsamość... i zdecydowałam się na hotel.  Zawsze chciałam mieć hotel, i jak wygram w lotto na pewno zrealizuje swoje marzenie... ale do głównego wątku.

  Moją wielką inspiracją był zatem hotel 'La Purificadora' zaprojektowany przez LEGORRETA + LEGORRETA oraz SerranoMonjaraz Arquitectos , Puebla, Meksyk.
  A ja wkrótce zwiąże się, mam nadzieję, z tym krajem na dłużej... :) Obiekt urzekł mnie,
  oczywiście ze zdjęć i planów, swoim pięknem surowego kamienia, 
  cudownym designem wnętrz i świetnym wpasowaniem nowoczesnej adaptacji XIX- wiecznej starej rozlewni wód w charakter miejsca ... mam już obiecaną wizytą na żywo, oby niebawem:)
  To kiedyś... a teraz, ku mojej radości, w świecie architektury i designu, coraz częściej 
  słychać o Meksyku. Na takich stronach jak thecoolhunter.net, która jest nieoceniona w pozostawaniu na bierząco w kwestiach sztuki, architektury i designu od czasu do czasu można napotkać realizacje właśnie stamtąd. Pomysły są świeże i nowatorskie, estetyka bliska mojej:)

  Niezwykłe studio, ludzie o ciekawych poglądach, piękne i ciekawe projekty.
  El Montero, Saltillo Coahuila, Meksyk
  restauracja zaprojektowane przez ANAGRAMA, kreatywną grupę z San Pedro Garza Garcia
   w stanie Nuevo Leon.
  zdjęcia ze strony thecoolhunter.net  0 komentarze :

  Prześlij komentarz

   

  MeetBeauty

  MeetBeauty

  Prawa autorskie

  Nie zgadzam się na kopiowanie grafik, zdjęć i tekstów oraz publikowanie ich w formie elektronicznej lub drukowanej bez mojej wiedzy i zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

  FACEBOOK