• Instagram
 • wszystko co kreatywne!

  Strony

  KREATYWNOŚĆ Z DALEKA, VIVA MEXICO:D


  Pamiętam, jak myślałam nad tematem mojego dyplomu z architektury... kurcze, to już kilka lat temu. Nie wiem, czy zrobiła bym go tak szybko, gdyby nie sprytna filozofia asystenta, u którego miałam konsultacje architektoniczne... dość sprawnie mnie rozszyfrował i mobilizował na zasadzie, że pewna osoba płci tej samej, za którą szczerze nie przepadałam,  'przecież zrobiła te plany/rzuty/przekroje/detale/itp. na ostatnich konsultacjach':) To wystarczyło do tego stopnia, że dyplom obroniłam razem z garstką kilku innych osób w terminie 0, w lipcu, a nie jak cała reszta w październiku.
   Wyjątkowo długo zastanawiałam się jaki obiekt wyrażałby najlepiej moją architektoniczną tożsamość... i zdecydowałam się na hotel.  Zawsze chciałam mieć hotel, i jak wygram w lotto na pewno zrealizuje swoje marzenie... ale do głównego wątku.

  Moją wielką inspiracją był zatem hotel 'La Purificadora' zaprojektowany przez LEGORRETA + LEGORRETA oraz SerranoMonjaraz Arquitectos , Puebla, Meksyk.
  A ja wkrótce zwiąże się, mam nadzieję, z tym krajem na dłużej... :) Obiekt urzekł mnie,
  oczywiście ze zdjęć i planów, swoim pięknem surowego kamienia, 
  cudownym designem wnętrz i świetnym wpasowaniem nowoczesnej adaptacji XIX- wiecznej starej rozlewni wód w charakter miejsca ... mam już obiecaną wizytą na żywo, oby niebawem:)
  To kiedyś... a teraz, ku mojej radości, w świecie architektury i designu, coraz częściej 
  słychać o Meksyku. Na takich stronach jak thecoolhunter.net, która jest nieoceniona w pozostawaniu na bierząco w kwestiach sztuki, architektury i designu od czasu do czasu można napotkać realizacje właśnie stamtąd. Pomysły są świeże i nowatorskie, estetyka bliska mojej:)

  Niezwykłe studio, ludzie o ciekawych poglądach, piękne i ciekawe projekty.
  El Montero, Saltillo Coahuila, Meksyk
  restauracja zaprojektowane przez ANAGRAMA, kreatywną grupę z San Pedro Garza Garcia
   w stanie Nuevo Leon.
  zdjęcia ze strony thecoolhunter.net  0 komentarze :

  Prześlij komentarz

   

  Etykiety

  RECENZJE (171) URODA (164) kosmetyki (157) KUCHNIA (79) DIY (76) KREATYWNIE (74) PRZEPIS (74) NOWOŚCI (63) koreańskie kosmetyki (43) deser (34)

  Prawa autorskie

  Nie zgadzam się na kopiowanie grafik, zdjęć i tekstów oraz publikowanie ich w formie elektronicznej lub drukowanej bez mojej wiedzy i zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

  klub ekspertek

  Google+ Badge

  FACEBOOK

  MÓJ INSTAGRAM