• Instagram
 • wszystko co kreatywne!

  Strony

  SPRING 2014, cz.3 moja subiektywna ocena  VICTORIA BECKHAM
  Od początku przygoda Victorii z modą mnie zachwyca. Wielu wróżyło jej rychły koniec, ale ona nie uległa presji. Jej projekty pokochały kobiety z całego świata, a sukienki możemy podziwiać na wielu sławnych ciałach:) Każda kolekcja wzbudzała we mnie zachwyt. Nawet szeroko krytykowane sukienki ze wzorkiem w kotki miały tak uroczy krój, że miło się na nie patrzyło:D Piękne, opinające ciało sukienki długości za kolano wywoływały we mnie silne poczucie zazdrości:D
  Do tej pory myślałam, że VB nie zrobi nic, coby nie było w moim guście... no i się myliłam. Kolekcja SPRING 2014 to nie moja bajka, za wyjątkiem paru modeli, może jednego. Nie,...  po ponownym obejrzeniu stwierdzam, że jednak żaden z 'looków' to nie mój styl.

  PRADA
  Prada zawsze potrafi mnie czymś zachwycić, nieskończona wyobraźnia Miucci Prada jest zaskakująca. Pamiętam kolekcję a la Cadillac, te przecudne buty:D Ten sezon należy do Prady, zwłaszcza, że ta kolekcja niesie ze sobą przesłanie. Autorka projektując ubrania chciała, aby kobiety widziały siebie jako silne wojowniczki. Pragnie, aby  wyrażały swoje poglądy nie tylko przez słowa, ale i przez modę, aby wywołać dyskusję na temat praw kobiet, która została ponownie wywołana przez Malalę Yousafzai i wiele innych. Grafiki przedstawione na nietypowych płaszczykach połączonych ze swego rodzaju motywem biustonosza czy sukienkach pochodzą od kilku artystów, natomiast Miuccia wskazuje jako źródło swoich inspiracji m. in. meksykańskiego artystę malarza Diego Riverę. Dla mnie każdy element i detal tej kolekcji to małe dzieło sztuki, które równie dobrze można by oprawić i powiesić na ścianie. Myślę, że szybko staną się hitem, i znajdą wielu naśladowców w sklepach sieciowych i nie tylko.

  vogue.com

  vogue.com

  ZAC POSEN
  Chciałam napisać, że to w istocie piękna kolekcja, po zobaczeniu tej niezwykłej sukienki i podglądu slajdów reszty modeli. Ale kiedy zbliżałam każdy z osobna, to się rozczarowałam i uśmiechnęłam do siebie. Dlaczego? Bo od razu przyszła mi na myśl 'Moda na sukces':) Tam były właśnie tego typu suknie... tak przyznaje był taki czas, że śledziłam losy bohaterów "Bold and Beautiful'. Eric projektował takie sukienki za czasów swojej świetności, dlatego mam wrażenie, że to już znamy.

  
  vogue.com

  VERA WANG
  Kolekcja zwiewnych sukienek skupionych wokół trzech kolorów: przygaszonej żółci, ultramaryny, czerwieni oraz czerni. Twórczyni sugeruje, że skojarzenia z tą kolekcją powinny podążać w kierunku Tour de France, tenisa czy lekkoatletyki, generalnie w stronę Olimpiady, atletycznych sylwetek w których dopatruje się elementów artystycznych. W niektórych modelach te trzy kolory się przenikają, delikatnie przechodząc w lekkie przezroczystości.


  vogue.com

  MEADHAM KIRCHHOFF
  Od razu poprawili mi humor w ten ponury dzień. Emmm... Cóż za twórczy duet. Zdecydowanie nieszablonowa kolekcja na tle reszty zaprezentowanej na początek 2014:D
  Modele przywodzą mi na myśl Shirley Temple: charakterystyczne krótkie sukienki, długie pończoszki i kapelusze w klimacie Bawarii:) Ponownie mamy ażurowe drobne wycięcia na spódnicach ale także delikatny szufon, ręcznie robione koronki, coś na kształt szkolnych mundurkór, regionalnych kamizelek, haftów, kwiatów i pukli rudych włosów. Sami twórcy mówią o inspiracji strojami królowej Elżbiety I czy okresu Jakobinów we Francji, a także kostiumami scenicznymi Davida Bowie'go z wystawy 'David Bowie Is' w V&A.


  vogue.com

  vogue.com

  MIU MIU RTW
  To jedna z najbardziej udanych kolekcji na wiosnę 2014 w mojej opinii. Przepiękna, przemyślana, pełna nienachalnych detali z cudownymi torebkami. Jednocześnie jednak niezwykle subtelna i kobieca, a kształtami kołnierzyków przywołujaca lata 60-te. Hafty na skórzanych płaszczykach, misterne aplikacje z koralików, cudowne kolory. Cieszy fakt, że wracają grube, ażurkowe rajstopy i sznurowane wysokie buty:D Miuccia Prada określiła tę kolekcję mianem 'Klasyki innego gatunku'. Zgadza się, mogłabym nosić każdą z tych rzeczy i czuć się jak dopieszczony detal arcydzieła:D

  
  vogue.com
  vogue.com

  
  
  
   
  
  

  
  vogue.com
  vogue.com

  
  
  
  

  
  

  vogue.com

  
   


  vogue.com
  0 komentarze :

  Prześlij komentarz

   

  MeetBeauty

  MeetBeauty

  Prawa autorskie

  Nie zgadzam się na kopiowanie grafik, zdjęć i tekstów oraz publikowanie ich w formie elektronicznej lub drukowanej bez mojej wiedzy i zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

  FACEBOOK