• Instagram
 • wszystko co kreatywne!

  Strony

  Z CYKLU CIEKAWE MIEJSCE: KULINARNE KREACJE W KRAKOWIE


  Nadszedł ten czas, kiedy wreszcie mogę zdradzić gdzie spędziłam sobotę 21 września. Ponieważ są już zdjęcia (dzięki uprzejmości chef Macieja Kopczyńskiego:)
  Jakiś czas  temu, jeszcze w maju, zupełnie przez przypadek na facebooku natknęłam się na profil Kulinarnych Kreacji. Szukałam jakiejś odskoczni od pracy, nietypowej formy spędzenia weekendu. Nie ukrywam, że mimo tysięcy mil podróży, które było mi już przeżyć, zdecydowanie jestem domatorem. Hasło, fajne miejsce 25min. drogi od domu brzmi wspaniale.Miałam ogromną ochotę na mające się wówczas odbyć warsztaty z kuchni włoskiej, do której od kilku lat pałam nieuzasadnioną miłością, albo i nie, (ha, ha, trudno to będzie przetłumaczyć w translatorze:) niestety odbywały sie w dniu mojego odlotu do Regina. Musiałam przeboleć, ale po uzyskaniu informacji ze źródła, miałam pewność, że niedługo znowu będę miała okazję uczestniczyc w warsztatach. Czas mijał, i mijał, i leciał i ujrzałam ogłoszenie o warsztatach z kuchni francuskiej. Czemu nie - pomyślałam- lubię dobrą kuchnię francuską: desery, sery, wina, pasztety, tarty, profiteroles.... Zapisałam się!

  fot. Maciej Kopczyński

  Zimny poranek i, o czym wówczas nie wiedziałam, kolejne 7 miłych godzin spędziłam na siekaniu, zagniataniu, pieczeniu, smażeniu, psuciu karmelu, rozgniataniu i wałkowaniu w ślicznie urządzonych w klimacie 'ceglastym', i co najważniejsze rozkosznie ciepłych, wnętrzach studia Kulinarnych Kreacji w Krakowie. Luźna atmosfera, fajne towarzystwo, dobre jedzenie, pyszne wino, niemal całe dla mnie:D, mnóstwo śmiechu... Polecam to niezwykłe miejsce dla amatorów, miłośników kuchni którzy chcą się na moment wyrwać ze swojej kuchni i poznać styl i wiedzę innych kucharzy. Ja wyniosłam stamtąd pożyteczną informację na temat czosnku. Acha!, ale nie powiem jaką... jest zbyt cenna:D Trzeba iść samemu i spytać chefa Maćka:)

  Niebawem przepis na Quiche z porami z kozim serem La Buche de chevre właśnie z tego spotkania:D

  fot. Maciej Kopczyński
  fot. Maciej Kopczyński
  fot. moja:D

     

  0 komentarze :

  Prześlij komentarz

   

  MeetBeauty

  MeetBeauty

  Prawa autorskie

  Nie zgadzam się na kopiowanie grafik, zdjęć i tekstów oraz publikowanie ich w formie elektronicznej lub drukowanej bez mojej wiedzy i zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

  FACEBOOK