• Instagram
 • wszystko co kreatywne!

  Strony

  DYNIOWY WEEKEND


  Ta cudowna 9 kilogramowa dynia wyrosła w moim ogródku pod czujnym okiem mojej mamy.
  Nie jest jedyna, prężnie rośnie jeszcze kilka takich ślicznotek:) na pnączach o długości około 6 metrów. Postanowiłam zatem zrealizować 
  DYNIOWY WEEKEND, czyli dynia na słodko i ostro.

  Zaufałam jak zwykle mojej ulubionej stronie z przepisami KWESTII SMAKU (KLIK), z której pochodzą wszystkie te pyszności.
  Mimo dwóch zrobionych przeze mnie zup-kremów, jednej na ostro z papryką, a drugiej na słodko z gruszką oraz pysznego tagliatelle z tartą dynią w kremowym pomarańczowym sosie, a to wszystko dla 5 osób oraz ciasta dyniowego, udało mi się zużyć jedynie dokładnie połowę tej dyni:)  Z reszty zrobię pewnie ognisty chutney na zimę:) Zachęcam do dania dyni szansy. Sama w sobie nie smakuje niezwykle, ale zyskuje na smaku kiedy się ją upiecze, doda zioła lub przyprawy. Zupa krem to sycące, ciepłe danie, w sam raz na deszczowy, wilgotny, jesienny dzień. Czyli już nie długo:(

  ZUPA DYNIOWO - PAPRYKOWA Z FETĄ I TYMIANKIEM
  TAGLIATELLE Z BOCZKIEM, TARTA DYNIA I SOSEM Z POMARAŃCZY
  oryginalny przepis znajdziesz TUTAJ (KLIK) z szynka parmeńską
  ZUPA KREM Z GRUSZKI I PIECZONEJ DYNI 


  CIASTO Z SUROWEJ TARTEJ DYNI


  0 komentarze :

  Prześlij komentarz

   

  Etykiety

  RECENZJE (171) URODA (164) kosmetyki (157) KUCHNIA (79) DIY (76) KREATYWNIE (74) PRZEPIS (74) NOWOŚCI (63) koreańskie kosmetyki (43) deser (34)

  Prawa autorskie

  Nie zgadzam się na kopiowanie grafik, zdjęć i tekstów oraz publikowanie ich w formie elektronicznej lub drukowanej bez mojej wiedzy i zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

  klub ekspertek

  Google+ Badge

  FACEBOOK

  MÓJ INSTAGRAM