• Instagram
 • wszystko co kreatywne!

  Strony

  INTRYGI, ZAKUPY I FASCYNUJĄCE WAKACJE SAUDYJSKICH KSIĘŻNICZEK W CALIFORNII   Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda życie arabskich księżniczek? Czy fascynowali Was kiedyś książęta ze Wschodu o orientalnej urodzie? A może przez myśl przemknęły Wam myśli dające pod wątpliwość realność hollywoodzkich filmów pokazujących życie bajecznie bogatych, młodych, pięknych i zakochanych w urodziwych niewiastach, szlachetnych władców pustyni? Pewna zasłona tajemniczości zawsze fascynowała pisarzy i twórców filmowych. Wciąż fascynuje. Przerażają doniesienia prasowe o egzekucjach kobiet, które rzekomo zhańbiły honor rodziny spoglądając na obcego mężczyznę w nieodpowiedni sposób. Ale na pewno każdy z nas próbował zrozumieć sensowne wytłumaczenie konieczności noszenia przez muzułmanki hidżabu.
  Jednak niewiele z Nas zdaje sobie sprawę z sytuacji w jakiej znajdują się kobiety w królewskich rodzinach obrzydliwie bogatych szejków, którzy wzbogacili się na ropie. Jak to jest być jedną z 30 żon obecnego króla Arabii Saudyjskiej Abd Allah ibn Abd al-Aziz Al Su’uda, w XXI wieku? Dlaczego kobiety, które urodzą synów niemal zatracają swoje imię na rzecz określenia: 'matka tego a tego'? Jak pojąć ich akceptację ciągłego nadzoru i braku możliwości podejmowania jakichkolwiek decyzji przez całe swoje życie? Przechodzenia pod 'opiekę' mahrama: najpierw ojca, potem ewentualnie brata, by w końcu zostać ubezwłasnowolnioną przez męża. Jaki jest w tym sens? Dlaczego dorosła kobieta niekiedy musi prosić o pisemną zgodę, np. na wyjazd za granicę, swojego 10-cio letniego syna? Zupełnie inny świat prawda?
  Dlatego tak pociągająca wydała mi się książka
  'WOZIŁAM ARABSKIE KSIĘŻNICZKI' Jayne Amelii Larson.
  Jak zwykle siedząc u fryzjera i czytając Twój Styl (tak, tylko tam go czytam!) natknęłam się na wywiad z autorką, do przeczytania TUTAJ, który rozbudził moją ciekawość. Tak się złożyło, że akurat kilkanaście dni później siostra kupiła tą książkę, a ja ją sobie od niej pożyczyłam.
  Jeśli jesteście ciekawi....:

  Czy to prawda, że nocne zakupy członków rodziny królewskiej pozostawiały butiki z ekskluzywną odzieżą ogołocone do cna?
  W co przebierały się arabskie księżniczki z chwilą opuszczenia przestrzeni powietrznej Arabii Saudyjskiej?
  Czy to mit, że porcelanowa zastawa  lata z rodziną królewską po całym świecie i zajmuje swój własny pokój?
  Dlaczego księżniczki mimo tony ekskluzywnych towarów wysyłanych kontenerami do pałacy nigdy nie będą w stanie zaznać satysfakcji z zakupów?
  Czy za jedno spojrzenie w oczy można zwolnić człowieka?
  Czy da się zrozumieć cel, sens i mechanizm działania pałacowych intryg?
  Która z półek w sklepie 'Wszystko za 99 centów' odebrała służkom mowę i wzbudziła niekontrolowaną fascynację?
  Co znajdowało się w tajemniczych skrzyniach przywiezionych do USA?
  I komu w środku nocy potrzebne jest 'Natychmiast! Jalla!' 27 butelek Hair Off?

  ... to ta książka odpowie na wszystkie te pytania! Czyta się ją bardzo przyjemnie, 'gładko', zwięźle ale z nutką 'łobuzerskiego' języka współczesnej Ameryki. Idealnie 'pochłania' się opowieści o torebkach Birkin Bag od Hermesa za setki tysięcy dolarów jadąc do pracy autobusem:D Jeśli cała historia byłaby zmyślona, myślę, że nie byłaby dla mnie taka atrakcyjna. Wprost uwielbiam czytać o przygodach, które zdarzyły się innym. Lekka lektura zajmująca myśli i przenosząca je gdzieś daleko za ocean, na spalone słońcem Rodeo Drive, podczas nieco szarawych dni tej jesieni.

  0 komentarze :

  Prześlij komentarz

   

  Etykiety

  RECENZJE (171) URODA (164) kosmetyki (157) KUCHNIA (79) DIY (76) KREATYWNIE (74) PRZEPIS (74) NOWOŚCI (63) koreańskie kosmetyki (43) deser (34)

  Prawa autorskie

  Nie zgadzam się na kopiowanie grafik, zdjęć i tekstów oraz publikowanie ich w formie elektronicznej lub drukowanej bez mojej wiedzy i zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

  klub ekspertek

  Google+ Badge

  FACEBOOK

  MÓJ INSTAGRAM