• Instagram
 • wszystko co kreatywne!

  Strony

  CO ' NIETURYSTYCZNEGO' WARTO ZOBACZYĆ I PRZEŻYĆ W KRAKOWIE?


  Spędzenie niesamowitego czasu w Krakowie nie ogranicza się tylko do obejścia zabytków, których w naszym pięknym mieście niewątpliwie nie brakuje (są piękne i wspaniałe i gorąco polecam zobaczyć je wszystkie), ale chodzi mi o to, że od czasu do czasu można zrobić coś zupełnie innego, niestandardowo turystycznego.

  Internet pełen jest haseł w stylu: TRZY DNI W KRAKOWIE, ZWIEDŹ KRAKÓW W WEEKEND, NAJWAŻNIEJSZE ZABYTKI KRAKOWA W 48 GODZIN, itp. Jest ok, ale co w przypadku, kiedy mamy gościa, który planuje spędzić w Krakowie nieco więcej czasu. Co zobaczyć i gdzie iść, żeby się w naszym pięknym mieście nie zanudzić?

  Oto kilka propozycji, które są wyjątkowe, niebanalne i warte zobaczenia/przeżycia. Zobacz Kraków z innej strony:)

  OBEJRZYJ TUTAJ
  NAJEDZENI FEST
  FESTIVAL KULINARNY SLOW FOODu 
  Forum Przestrzenie, strona (klik)
  08.02 - ta niedziela!
  19 kwietnia, 21 czerwca, 4 października
  Festiwal pyszności! Odkryj smaki i pasje lokalnego jedzenia, poznaj niezwykłe osobowości twórców, hodowców, kucharzy. Podziwiaj piękna biżuterię hand made, zjedz przepyszne dania slow food, zrelaksuj się i wypocznij wśród ludzi kochających piękno i smak tak jak ty:)
  OBEJRZYJ TUTAJ  CRAZY GUIDES
  OBJAZDOWA WYCIECZKA Z DUCHEM CZASU PRL-u PO NOWEJ HUCIE
  objazd trabantem, strona (klik)
  Nie byłam (cena mnie odstraszyła, ale tylko chwilowo), ale wiele słyszałam. To musi być niesamowita przygoda, zwłaszcza dla tych, którzy komuny nigdy nie doświadczyli albo nie pamiętają, nie wspominając o turystach, którzy z reguły w ogóle nie mają pojęcia czym ona była. Myślę, że to może być podróż życia dla wielu i niezapomniane wrażenia z wciąż żywej miejscami innej epoki.


  OBEJRZYJ TUTAJ

  GOKARTING CENTER
  NAJNOWOCZEŚNIEJSZY GOKARTY W KRAKOWIE
  ul Domadały 25, strona (klik)
  Jaka to jest zabawa! Super bezpieczny tor, na którym mogą jeździć nawet dzieci. Pięknie zrealizowany, wielki, bez spalin, nadmiernego hałasu. Szeroki tor i długa prosta, nowoczesny system kontroli szybkości (jak ktoś szaleje i przeszkadza, to Pan ma pilocik i redukuje mu szybkość:D Czysta przyjemność za rozsądną cenę. Niesamowita jazda! W obiekcie też pizzeria, z której na prawdę pięknie pachniało.  OBEJRZYJ TUTAJ

  BOWLING PLAC NOWY 1
  NAJNOWOCZEŚNIEJSZE KRĘGLE W KRAKOWIE
  Plac Nowy 1, strona (klik)
  Nowe, śliczne osiem torów w podziemiu kamienicy na Kazimierzu. Uwielbiam kręgle, jako jedyna w rodzinie pałam takim entuzjazmem w ich kierunku. Rywalizacja jest ważną częścią mojego życia;P To miejsce jest idealne: kameralne, schludne, klimatyczne i jest w centrum. Wybłagałam rodzinę, wszystkim się podobało i obiecali, ze tu wrócimy!
  OBEJRZYJ TUTAJ
  TRASA GÓRNICZA W KOPALNI 
  SOLI W WIELICZCE
  POCZUJ SIĘ JAK GÓRNIK!
  Plac Kościuszki 9, Wieliczka, strona (klik)
  Nie idź za wszystkimi! Podążaj własną drogą i zobacz kopalnię soli z innej strony. Ciemność, błoto, wąskie korytarze, kucie soli ze ścian, piłowanie drew. Wspaniałe atrakcje, mrok i cisza, niezwykła cisza i opowieści sztygara:) Cudowna podziemna przygoda poza wyobraźnią, trzeba to przeżyć samemu:)


  OBEJRZYJ TUTAJ

  HEX - Z MIŁOŚCI DO GIER PLANSZOWYCH
  ZAGRAJ W GRY PLANSZOWE Z INNYMI
  ul. Dwernickiego 5, strona (klik)
  Nikt ze znajomych nie podziela twojej miłości do gier planszowych? A jakie to ma znaczenie? Przyjdź do kawiarni Hex. Nie musisz mieć ze sobą niczego, tylko dobry humor i chęć rywalizacji. Gry są na miejscu, a kawiarnia je udostępnia za darmo. Podobno mają niesamowity wybór nie tylko gier, ale i piwa i tostów:) Musicie odwiedzić to miejsce. Założę się, że mają tez gry w rożnych językach.


  OBEJRZYJ TUTAJ

  KRAKÓW ARENA
  NAJLEPSZE IMPREZY I KONCERTY
  ul. Stanisława Lema 7, strona (klik)
  Z racji faktu posiadania przez moje miasto Areny Kraków należy przypomnieć, że właśnie tutaj zjeżdżają teraz największe światowe gwiazdy muzyki, sportu i rozrywki. Zawsze są jakieś koncerty, imprezy sportowe, wydarzenia. I nawet w krótkim odstępie czasu można kupić bilet. Bez presji. Może Katy Perry albo Robbie Williams:) Ja spontanicznie wybrałam się na Mistrzostwa Polski w hokeju na lodzie, kupując bilet za astronomiczna kwotę 10zł:) Było super!

  ZOBACZ GALERIĘ

  NARODOWY STARY TEATR 
  CZTERY SZTUKI WYSTAWIANE Z TŁUMACZENIEM NA JĘZYK ANGIELSKI
  Jagiellońska 5, strona (klik)
  To ciekawa sprawa, o której dowiedziałam się niedawno. Mianowicie teatr z napisami, a konkretniej sztuka teatralna tłumaczona na język angielski:) Obcowanie z kulturą w naszym mieście to naturalna kolej rzeczy, a gdzie można zrobić to lepiej niż w teatrze? Nikt nie mówi, że zdobycie biletu będzie proste, ale na pewno nie jest niemożliwe:) Na pewno warto!


  OBEJRZYJ TUTAJ
  KULINARNE KREACJE
  SZKOŁA GOTOWANIA MACIEJA KOPICZYŃSKIEGO
  MIEJSCE Z PASJĄ DO GOTOWANIA
  ul. Urzęnicza 30, strona (klik)
  Kiedyś już wspominałam o tym miejscu, i nadal uważam, że jest świetną alternatywą dla codzienności. Nie muszisz nikogo znać. Pierwszy raz poszłam na warsztaty zupełnie sama, nikogo nie znając. Ale poznałam nowych ludzi i spędziłam 'smakowite' 4 godziny. Jesteś sama/sam w Krakowie, nie siedź w hotelu, wyjdź do ludzi. Takie miejsca są do tego najlepsze. Miłe osoby, które na pewno mówią chociaż po angielsku, więc i turysta poczuje się jak w domu:)

  OBEJRZYJ TUTAJ

  PODWIECZOREK W 
  GALERII TORTÓW ARTYSTYCZNYCH
  W Krakowie jest wiele cukierni, baaaardzo dużo. Ale jedna drugiej nie równa. Są te sieciowe, do których lepiej nie wchodzić, ale są i perełki. Wyjątkowe miejsca pełne cukierniczej magii i pyszności nie z tego świata. Teraz przyszły jeszcze bliżej, bo do centrum, na ulicę Floriańską. Bliżej się już nie dało:D Cudowną rzeczą jest zjeść tam podwieczorek przed koleją porcją zwiedzania. Nie sądzę, żeby gdzieś na świecie były równie pyszne; owszem wyglądają, ale przeważnie nie smakują.
  O ostatniej atrakcji, o której wspomnę mogę powiedzieć wiele i niewiele. W Krakowie wiele jest klubów, grających muzykę popularną, radiową. Wiele jest także DJ-ów mixujących po swojemu. Ale komu znudzi się skakanie i pijane 'nastolatki' zapraszam do poszukania imprez w nieco innym klimacie:
  SALSA/BACHATA i TANGO NA MILONGACH.
  Nie wiele osób wie, że takie, w sumie, spotkania w gronie znajomych/ miłośników tańca, odbywają się regularnie w różnych częściach miasta. Warto poszukać w internecie lub na facebook'u. Nie ma stałego repertuaru, ale można zaczerpnąć informacji, od dobrze poinformowanych TUTAJ i TUTAJ.

  CZY JEST COŚ, CO DORZUCILIBYŚCIE DO TEJ LISTY? A MOŻE DOŚWIADCZYLIŚCIE KTÓRYŚ Z TYCH ATRAKCJI? 

  1 komentarze :

   

  MeetBeauty

  MeetBeauty

  Prawa autorskie

  Nie zgadzam się na kopiowanie grafik, zdjęć i tekstów oraz publikowanie ich w formie elektronicznej lub drukowanej bez mojej wiedzy i zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

  FACEBOOK