• Instagram
 • wszystko co kreatywne!

  Strony

  DLACZEGO KONKURSY BUDZĄ TYLE KONTROWERSJI? ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ZALANDO


  Od jakiegoś czasu uwielbiam brać udział w konkursach, zwłaszcza w tych, w których należy wykazać się  kreatywnością. Część z nich wygrywam, ku mojej radości oczywiście, a część nie. Każda wygrana jest dla mnie mega pozytywną niespodzianką, nigdy nie nastawiam się na pewny triumf. Tak to już jest. Nie można zawsze być zwycięzcą. Rozgoryczenie w wypowiedziach niektórych 'przegranych' też jest ok, smutek z porażki bywa frustrujący. Gratulacje są miłym akcentem zasady fair play. Nieraz tyle pracy wkładamy w naszą pracę i w konsekwencji nie zostaniemy docenione, nagrodzone. Do tego momentu wszystko jest zrozumiałe. Ale kiedy widzę, że złość takich osób przekłada się najpierw na organizatorów, a potem na zwycięzców, to uważam, że to już jest niesmaczne. Zarzucanie komuś kłamstwa, malwersacji, ustawiania zwycięzców to poważne zarzuty. 
  moja praca na konkurs Zalando
  Konkurs Zalando 'Znajdź zwój ideał' był fajny, twórczy i nagrody były super. Nic nie narzuconego z góry, można wybrać co się chce. Dlatego chętnie poświęciłam trochę czasu, aby przygotować jesienną stylizację, która była tematem konkursu, taką 100% w swoim guście. Jakoś wydawało mi się, że warunkiem 'zajebistości' stylizacji będzie jej oryginalność, umiejętność dobrania elementów do siebie, zgodność z aktualnymi trendami, itp. Każdy ma własny gust, i nic nikomu do tego, nie podlega to dyskusji. Jednak nic dziwnego, że zwycięskie prace zostały poddane ocenie opinii publicznej i komentarze nie są zbyt pochlebne. O tyle o ile zbieżność nazwisk zupełnie mnie nie interesuje, tak wartość estetyczna pokazanych prac rozczarowuje. Jeżeli o wygranej zdecydowała oprawa graficzna a nie same elementy stylizacji, to może słusznie przegrałam w przedbiegach, bardziej zależało mi na czystym przekazie i jasności w tym co chciałam osiągnąć zestawiając ze sobą te a nie inne ubrania i dodatki, bez jesiennych listeczków i angielskojęzycznych, nic nie znaczących tytułów. Fakt, że dwa pierwsze kolaże są wykonane przez tą samą osobę/'grafika'/twórcę nie ulega wątpliwości, ponieważ charakteryzują się tymi samymi procesami myślowymi w obróbce i przygotowaniu, ale ja tego nie oceniam, nie komentuję. Dziwi mnie jednak fakt jak beznadziejne to są 'stylizacje'. Szkoda. Zreszta oceńcie sami - ZOBACZCIE NAGRODZONE PRACE TUTAJ (KLIK) Ja swojej propozycji na konkurs się nie wstydzę, jest fajna i ja jak najbardziej tak właśnie bym się ubrała. Czy przytakuję czytając komentarze w stylu 'beznadziejne stylizacje'? Pozostawiam zwycięskie prace bez komentarza, bo nie warto, ale nie przestanę próbować wygrywać:D To na pewno:)
  A JAK TO JEST W WASZYM PRZYPADKU? RZUCACIE TALERZAMI JAK PRZEGRACIE? PISZECIE NIEPOCHLEBNE KOMENTARZE? ZŁORZECZYCIE NA ORGANIZATORÓW?

  3 komentarze :

  1. Dwa pierwsze kolaże są na 100% wykonane na polyvore.com stąd ich podobieństwo ;). Ja również jeśli robię jakiś kolaż to też na tej stronie bo jest tak jak mówisz: bardziej liczy się estetyka kolażu niż to co chcesz przez niego przekazać.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. O kurcze, nie pomyślałam o tym! Na polyvore się takie robi? Ale mój nie był najgorszy:) białaś udział w tym konkursie?

    Usuń
   2. Nie, ostatnio nie mam czasu brać udziału w konkursach ;)
    Na polyvore bardzo łatwo się je robi: wybierasz szablon i w luki wstawiasz odpowiednie ubrania (wyszukiwarka jest bardzo obszerna).

    Usuń

   

  MeetBeauty

  MeetBeauty

  Prawa autorskie

  Nie zgadzam się na kopiowanie grafik, zdjęć i tekstów oraz publikowanie ich w formie elektronicznej lub drukowanej bez mojej wiedzy i zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

  FACEBOOK