• Instagram
 • wszystko co kreatywne!

  Strony

  D.I.Y. 'MARMURKOWY' KUBECZEK Z HERBATĄ - KALENDARZ ADWENTOWY DIY/ CHRISTMAS DIY PROJECT


  Piękny 'marmurkowy' wzór wydał mi się idealny, aby umieścić go na przecudnej szklance, jaką ostatnio zakupiłam. Jej wyjątkowość polega na kolorze, mianowicie czasami wydaje się być zupełnie przezroczysta, a niekiedy przezroczysta na niebiesko. Bardzo fajny efekt:) Jeśli obdarujemy tym właśnie identycznym prezentem sześcioosobową rodzinę, to akurat będzie w domu komplet :D Hahaha:) Grunt to myśl praktyczna. Cały proces tworzenia 'marmurkowego' wzoru jest dość prosty, ale wymaga szybkości i sprytu. Zapraszam na:
  TUTORIAL D.I.Y. PREZENTY ŚWIĄTECZNE HAND MADE 
  'MARMURKOWY' KUBEK 
  Z ZAWARTOŚCIĄ DLA SMAKOSZA HERBATY
  dzień 1 w ramach projektu:
  KALENDARZ ADWENTOWY DIY / CHRISTMAS DIY PROJECT
  Co będzie potrzebne: kubeczek/szklanka (moja jest z IKEA za 1,99 zł), mini łyżeczka, herbata liściasta dobrej jakości, mini słoik, sok z pigwy (albo jakikolwiek inny, jednak domowej roboty:), foliowy woreczek, aluminiowa blaszka (nie chciałam ryzykować zabrudzenia lakierami naczyń), co najmniej 2 lakiery do paznokci, woda, złota gumka lub wstążeczka, etykietka, suszki do dekoracji. w zależności od zakupionego gatunku herbaty, rodzajów słoiczka i łyżeczki, koszt zrobienia takiego prezentu to ok. 9 zł (lakiery + aluminiowa blaszka + wstążeczka + sok z pigwy - wszystko już miałam).
  1. To wszystko czego potrzebujemy:) 2. Do aluminiowej foremki o odpowiedniej głębokości  (wszystko zależy od tego jak 'głęboki'/wysoki chcemy mieć wzór na kubeczku) wlewamy CIEPŁĄ wodę. W zimnej lakier od razu by zastygł - co zresztą wiemy, ponieważ wielu wizażystów poleca wsadzenie świeżo pomalowanych paznokci do lodowatej wody, co spowoduje gwałtowne i natychmiastowe 'wyschnięcie' manicure. 3. Delikatnie wlewamy do wody najciemniejszy lakier do paznokci - w moim przypadku granatowy - formując na powierzchni wzorki, a nie plamę.
  4. Potem wzorki z błękitnego baby blue... 5. ... następnie z perłowego białego. 6. Jeszcze tylko delikatnie przemieszać kolory wykałaczką, aby powstały smugi. Nie może nam to zająć zbyt dużo czasu, ponieważ lakiery bardzo szybko zastygają i tworzą na powierzchni warstwę niczym folia.
  7. Teraz zdecydowanym ruchem zanurzamy kubeczek/szklankę do pożądanego poziomu 8. ... i równie zdecydowanym ruchem wyciągamy. 9. Odstawiamy stawiając do góry dnem do wyschnięcia.
  10. Teraz dopełniamy nasz prezent dodatkami. Podłużny, foliowy woreczek napełniamy herbatą (moja to czarna herbata z dodatkiem chilli:) 11. Zamykamy tak, aby w środku nie został nadmiar powietrza. 12. Do małego słoiczka wlewamy sok. Szczelnie zamykamy.
  13. Herbatę wkładamy do kubeczka tak, aby w środku została przestrzeń. 14. W środek wkładamy słoik z sokiem. 15. Całość obwiązujemy złotą gumką lub wstążeczką.
  16. Dokładamy etykietkę i zawiązujemy piękną kokardkę:) 17. Jeszcze tylko drewniana mini łyżeczka i kilka gałązek suszków ... 18. I GOTOWE!

  4 komentarze :

  1. super :) a powiedz, jak jest z trwałością takiego wzoru? Można takie szklanki umieszczać w zmywarce? I drugie pytanie - jeśli chciałabym zrobić ich kilka, to czy za każdym razem muszę rozpoczynać "procedurę" od początku, czy mieszanka zrobiona raz wystarczy do ozdobienia kilku szklanek?

   widziałam je właśnie ostatnio w Ikei i bardzo mi się spodobały, ale jestem strasznym zbieraczem, jeśli chodzi o szklanki i kubki (nie ma ich już prawie gdzie trzymać), więc sobie odpuściłam... te to moje ulubione http://img.joemonster.org//mg/albums/new/120502/mleczko_prosto_od_krowy.jpg ;)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Z takiej foremki aluminiowej jak widzisz na zdjęciu myślę, że przy szybkim działaniu na spokojnie zrobiłabyś 4 szklanki. A potem, w razie potrzeby wystarczy taki zaschnięty kożuszek 'nakręcić' na wykałaczkę i wyrzucić, wylać zimną wodę, wlać znowu ciepłą i czynność z lakierami powtórzyć.
    Jeśli chodzi o trwałość, to obawiam się, że wysoka temperatura zmywarki + czas jaki taka zmywarka prowadzi cykl zniszczyłby taki wzorek dość szybko. Wiadomo, jak myjemy ręcznie, to zajmuje to kilka sekund, a i woda nie jest zbyt gorąca. Ale nie próbowałam, więc na 100% pewna być nie mogę, czy zmywarka rzeczywiście zadziałałaby destrukcyjnie.

    Usuń
  2. myślę, że wzór trzeba byłoby czymś zabezpieczyć, ale zawsze można też zapytać Internetu ;) czy ta metoda ma jakąś oficjalną nazwę?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Nie sądzę, żeby istniało coś co 'wtopi' wzór w szkło, a to chyba jedyny gwarant tego, że się nie zepsuje/zniknie w zmywarce. Myślę, że nawet jeśli by spróbować, to nie zniknie już po jednym praniu:) a raczej znikałby stopniowo, w miarę upływu czasu.

    Usuń

   

  MeetBeauty

  MeetBeauty

  Prawa autorskie

  Nie zgadzam się na kopiowanie grafik, zdjęć i tekstów oraz publikowanie ich w formie elektronicznej lub drukowanej bez mojej wiedzy i zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

  FACEBOOK