• Instagram
 • wszystko co kreatywne!

  Strony

  D.I.Y. CHOINKI 'NA PATYKU' - KALENARZ ADWENTOWY DIY/CHRISTMAS DIY PROJECT


  Kolejna propozycja na ręcznie robione ozdoby na choinkę. Tym razem w wydaniu ECO :) Coś z natury, trochę wstążeczek i inwencji twórczej. Pięknie się prezentują. Na pewno wiele z nas gromadzi tasiemki i sznureczki dołączane do prezentów, które otrzymujemy. Ja też często obcinam wstążeczki z ubrań - te pętle, które przytrzymują ubrania na wieszaku, takie dłuuuugie - ponieważ nie znoszę kiedy nieestetycznie wystają tu i tam. Ot takie spostrzeżenie, przynajmniej ja tak robię:)
  TUTORIAL D.I.Y. OZDOBY ŚWIĄTECZNE HAND MADE NA CHOINKĘ
  CHOINKI 'NA PATYKU'
  dzień 10 w ramach projektu:
  KALENDARZ ADWENTOWY DIY / CHRISTMAS DIY PROJECT
   Tak niewiele potrzeba, by zrobić takie śliczności. Wystarczą różnokolorowe wstążki, sznurek i cienkie patyczki. Prawda, że niewiele? Jedyna trudność na drodze do takiego rezultatu to umiejętność i cierpliwość 'zgrzewania' końców wstążek, ale o tym nieco później.
  Co będzie potrzebne: różnokolorowe wstążki najlepiej nie za grube (żakardowe odpadają), których szerokość nie przekracza 6 mm, patyczki np. brzozowe (średnica ok 3-5 mm), nożyczki, drobne narzędzia, klej, metalowe koluszka oraz zapałki.
  1. Patyczki nacinamy do jednakowej długości, obcinamy wszystkie nierówność. 2. Przełamujemy, a nie przecinamy, ponieważ wtedy końce byłyby spłaszczone. 3. Projektujemy układ kolorów i rodzajów wstążeczek.
  4. Zaczynając od 'czubka choinki' zawiązujemy pierwszą tasiemkę, która będzie najkrótsza. 5. Następną wstążeczkę przywiązujemy po przeciwnej stronie patyczka. 6. Przycinamy 'skrzydełka' pod kątem 45 st.
  7. Przywiązujemy kolejne wstążeczki na zmianę po lewej i prawej stronie patyczka. 8. Musimy pamiętać, że aby wyszedł nam piękny kształt choinki przycinane tasiemki muszą być coraz dłuższe. 9. Kiedy niemal wszystkie wstążeczki zostaną przywiązane i przycięte to znak, że pora na kosmetykę: przypalanie i sklejanie 'skrzydełek' razem. Zapalamy świeczkę, każde dwie części tej samej wstążki, równo ścięte pod kątem 45 st zbliżamy ostrożnie do płomienia i delikatnie przesuwając wstążkę przypalamy jej końce i od razu dwoma palcami ściskamy sklejając obie części do siebie. NALEŻY BEZWZGLĘDNIE UWAŻAĆ, ABY SIĘ NIE POPARZYĆ
  10. Jeśli okaże się, że kształt choinki jest niepełny, zawsze możemy dodać jeszcze jeden poziom 'gałązek'. 11. Górny koniec patyka nacinany aby powstała niewielka szczelina. 12. Z drutu formujemy koluszko/kółeczko.
  13. W szczelinę nakładamy odrobinę kleju i wsuwamy koluszko. Odstawiamy do wyschnięcia. 14. Przez koluszko przewlekamy sznurek/złotą gumkę, docinamy i ... 15. GOTOWE! Tak wygląda skończona ozdoba.

  0 komentarze :

  Prześlij komentarz

   

  MeetBeauty

  MeetBeauty

  Prawa autorskie

  Nie zgadzam się na kopiowanie grafik, zdjęć i tekstów oraz publikowanie ich w formie elektronicznej lub drukowanej bez mojej wiedzy i zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

  FACEBOOK