• Instagram
 • wszystko co kreatywne!

  Strony

  D.I.Y. CYNAMONOWE MUFFINKI. COOKIE IN A JAR - KALENDARZ ADWENTOWY / CHRISTMAS DIY PROJECT


  Pamiętam rok, 2007, kiedy muffinki piekłam dwa, nawet trzy razy w tygodniu. Dlaczego? Nie dlatego, że moja rodzina tak je lubiła, chociaż do pewnego momentu na pewno tak, ale po prostu musiałam, ze względu na zawód uczuciowy jaki przeżyłam. To było silniejsze ode mnie. Pieczenie muffinek mnie uspokajało i relaksowało, taka praktyczna terapia w ciszy. Od tego czasu nie zrobiłam muffinek ani raz:) Ciekawe dlaczego, prawda? Kto przeżył to wie. Aż do dzisiaj, chociaż to tylko w połowie prawda. Mix to jeszcze nie pieczenie. Mam nadzieję, że osobie obdarowanej takimi muffinkami w słoiku sprawi wielką radość zarówno ich pieczenie jak i jedzenie:) Cynamon ma właściwości rozgrzewające, więc akurat na taką niezdecydowaną pogodę i najprawdopodobniej Święta bez śniegu, na pewno poprawi humor:)
  TUTORIAL D.I.Y. CIASTECZKA W SŁOIKU. HAND MADE 
  CYNAMONOWE MUFFINKI
  dzień 20 w ramach projektu:
  KALENDARZ ADWENTOWY DIY / CHRISTMAS DIY PROJECT
  Co będzie potrzebne:
  2 szkl. mąki
  3/4 szkl. cukru trzcinowego
  2 łyżeczkI proszku do pieczenia
  1 1/2 łyżeczki cynamonu
  1/2 łyżeczki soli
  1 łyżeczka przyprawy do piernika
  1/4 łyżeczki imbiru
  1/4 łyżeczki świeżo startej gałki muszkatołowej (opcja)
  osobno w foliowym woreczku: 1/2 szkl. mąki + 1/2 szkl. cukru
  oraz słoik o poj. 1 litr lub 1,1 litr i wydrukowana etykietka na której znajduje się instrukcja przyrządzenia muffinek, którą należy BEZWZGLĘDNIE :) dołączyć do słoika:) a także papilotki do pieczenia muffinek.
  Na wszelki wypadek piszę jeszcze tutaj: 
  'Z zawartości woreczka z dodatkiem 1/4 szkl. masła wyrobić kruszonkę. Składniki ze słoika wysypać do miski i dodać 1 szkl. mleka, 1/4 szkl. oleju roślinnego, 1 jajko oraz 1 łyżeczka esencji z wanilii. Masę krótko wymieszać tylko do połączenia wszystkich składników, a nie do gładkości. Masę przełożyć do 12 foremek na muffinki, posypać wierzch kruszonka i piec 15 minut w piekarniku nagrzanym do 180 st.C.'
  1. No to zaczynamy! 2. Do miski przesiewamy mąkę ... 3. ... dodajemy cukier trzcinowy
  4. ... proszek do pieczenia ...5. ... cynamon ... 6. ... sól ...
  7. ... przyprawę do piernika ... 8. ... imbir... 9. i wszystko dokładnie mieszamy.
  10. Wsypujemy cały mix do słoika. 11. Do foliowego woreczka wkładamy mąkę z cukrem i szczelnie zamykamy. 12. Woreczek wkładamy do słoika.
  13. Teraz potrzebne będą jeszcze papilotki do pieczenia muffinek w świąteczne motywy. 14. Wkładamy na wierzch woreczka 15. ... I GOTOWE!
  16. Jeszcze tylko dekoracja:) Co będzie potrzebne: papilotka, wydrukowana etykietka, wstążeczka, etykietka, sznureczek, dziurkacz, nożyczki i dwustronna taśma klejąca. 17. Zakrętkę słoika udekorujemy przy użyciu papilotki. 18. Jedną nakładamy na wieczko słoika, dłońmi wyrównujemy i zaginamy ją tak, aby dało się zakręcić drugą część zakrętki.
  19. Mimo oporów jakie może sprawiać początkowo dodatkowa warstwa papieru, należy szczelnie zakręcić słoik - konieczne jest użycie siły jakiegoś silnego mężczyzny:D Tia...:) 20. Powinno to wyglądać tak. 21. Jeszcze tylko wstążeczka i piękna kokardka.
  22. Obie części etykietki starannie wycinamy. Frontową część podklejamy taśmą dwustronną. 23. Z precyzją sklejamy obie części etykietki razem. 24. Dziurkaczem wycinamy dziurkę.
  25. Przewlekamy sznureczek i zawiązujemy na słoiku. 26. Jeszcze tylko etykietka imienna ... 27. I GOTOWE!

  A oto etykietka gotowa do wydruku na A4:
  autor: followcreativitynow.blogspot.com

  0 komentarze :

  Prześlij komentarz

   

  MeetBeauty

  MeetBeauty

  Prawa autorskie

  Nie zgadzam się na kopiowanie grafik, zdjęć i tekstów oraz publikowanie ich w formie elektronicznej lub drukowanej bez mojej wiedzy i zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

  FACEBOOK