• Instagram
 • wszystko co kreatywne!

  Strony

  D.I.Y. KARTKA Z CIASTEKIEM - KALENDARZ ADWENTOWY DIY/CHRISTMAS DIY PROJECT


  Bożonarodzeniowe kartki to jedna z moich ulubionych około świątecznych prac. Zawsze przygotowuje je z dużym wyprzedzeniem... no dobrze, mamusia mnie zmusza :D W tym roku wreszcie zrealizowałam pomysł, który chodził mi po głowie już od dawna. Uwielbiam niebanalne rozwiązania, stąd pomysł na kartkę z rebusem. To mój autorski pomysł, powinnam go opatentować:) Nie wiem, czy ktoś kiedyś wpadł na podobny, ale jeśli tak, to też jest genialny.
  TUTORIAL KARTKA BOŻONARODZENIOWA D.I.Y. 
  KARTKA Z CIASTKIEM I POMYSŁEM
  dzień 5 w ramach projektu:
  KALENDARZ ADWENTOWY DIY / CHRISTMAS DIY PROJECT
  Dwa najważniejsze elementy:
  CIASTEK - to wycięty kształt z brązowego filcu, nitką przyszyte białe koraliki tworzące oczka oraz kolorowymi nitkami zaznaczone brwi, buzia i lukier. Lukrowane guziczki to pisak 3D. Kiedyś z nudów robiłam takie różne kształty, między innymi też Gingerbread Man - tego ze Shreka:)
  MINI KREDKI - to już trudniejsza sprawa. Kupiłam je w The Paperplace w Toronto, właśnie do tego rodzaju kartek już jakieś 2 lata temu. Tak, wiem, długo mi zajęło zebranie się w sobie, żeby przełożyć pomysł w rzeczywistość i wdrożyć do produkcji, chociaż z początku nie myślałam o Świętach Bożego Narodzenia. Myślę jednak, że znalezienie odpowiedników w polskich sklepach nie będzie szczególnie trudne. Przecież mogą to być też zwykłe kredki tylko już zestrugane, takie końcówki które przeważnie wyrzucamy, bo nie mamy pomysłu jak je wykorzystać.
  Co będzie potrzebne: wydrukowany wzór zagadki dołączony na końcu tego posta, papiery różnych kolorów i wzorów (najlepiej sztywne), koperty, taśma dwustronna, mini kredki, Ciastek filcowy lub narysowany lub grafika wydrukowana z internetu, sznurek lub wstążka, nożyczki, linijka, nożyk do papieru, klej (ja użyłam mojego ulubionego do tkanin), mata do cięcia.
  NO TO DO DZIEŁA!
  1. Na lewą stronę Ciastka nakładamy niewielką ilość kleju, bo przy nadmiarze będzie schnął zbyt dużo, zresztą co za dużo to niezdrowo. 2. Dokładnie rozsmarowujemy . 3. Sprawdzamy wymiary kopert, aby precyzyjnie ustalić wymiar kartki tak, aby zmieściła się bez problemu z przestrzenną/wystającą kredką.
  4. Kiedy wiemy już jaki wymiar ma koperta, wtedy kartkę docinamy proporcjonalnie około 5-10 mm mniejszą. Moja koperta ma wymiar 10,5x10,5 cm, dlatego kartkę która jest podstawą docięłam do 10x10 cm. 5. Sprawdzamy czy na pewno dobrze zmierzyliśmy i kartka bez problemu się mieści. Nie wiem jak Wy, ale ja czasami widzę co innego niż jest na prawdę :D, i kartka jest nie kwadratowa, albo krzywo ucięta. Taaa...:) 6. Dobieramy papiery jakie mają utworzyć kolorowe dopełnienie. Ja zdecydowałam się na dwie dodatkowe warstwy: papier szary i kredowy w kolorze jasno różowym.
  7. Wszystkie papiery docinamy do wymiaru, każdy następny z różnicą 2 mm z każdej strony, czyli w sumie 4 mm myśląc całościowo. 8. Kiedy Ciastek już nieco przeschnie, wycinamy go delikatnie. 9. Podklejamy go dwustronną taśmą klejącą i docinamy ze wszystkich stron tak, aby taśma nigdzie nieestetycznie nie wystawała.
  10. Delikatnie odklejamy taśmę i... 11. zdecydowanym ruchem - macie tylko jedną próbę - przyklejamy Ciastka do życzeń. 12. Przykładamy mini kredkę do rączki Ciastka i po obu stronach nacinamy na ok 3 mm. Nacięcia powiększamy nieco tnąc tyci łuczek do wewnątrz, łatwiej nam będzie przewlec sznurek.
  13. Przepychamy sznurek przez otwory. 14. Delikatnie wyciągamy oba końce na front kartki. 15. Przykładamy mini kredkę i zawiązujemy kokardkę.
  16. Docinamy sznurek na pożądaną długość. 17. Na lewą stronę kartki naklejamy 4 kawałki taśmy klejącej. 18. Przyklejamy do papieru o 4 mm większego, dokładnie na jego geometrycznym środku.
  19. Tą samą czynność powtarzamy z kolejną warstwą. 20. Ostatnią warstwę ponownie dokładnie oklejamy taśmą i ... 21. przyklejamy na podstawę kartki. Na środku:) I GOTOWE:) Pozostaje jeszcze tylko napisać życzenia, zaadresować i czekać na telefon od adresata jaka to piękna kartka do niego w tym roku przybyła:)
  Różne kolory kredek = Różne kolory papierów
  A oto szablon do wydrukowania dla Was:) format A4
  autor: followcereativitynow.blogspot.com

  2 komentarze :

  1. Świetny pomysł! Sama bym na coś takiego nie wpadła, chyba nie jestem wystarczająco kreatywna :P

   OdpowiedzUsuń

   

  MeetBeauty

  MeetBeauty

  Prawa autorskie

  Nie zgadzam się na kopiowanie grafik, zdjęć i tekstów oraz publikowanie ich w formie elektronicznej lub drukowanej bez mojej wiedzy i zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

  FACEBOOK