• Instagram
 • wszystko co kreatywne!

  Strony

  D.I.Y. LIKIER WERTHER'S ORIGINAL - KALENDARZ ADWENTOWY DIY / CHRISTMAS DIY PROJECT


  Kolejny idealny prezent hand made. Wiem, że nie wszyscy przepadają za alkoholem, ja też nie piję często:) poważnie. Ale za to od czasu do czasu przy kominku, kiedy na polu zimo i mokro, mała ilość takiej 'pomadeczki' dla kurażu jak się patrzy. Tym razem na celownik wzięłam cukierki maślane, które uwielbiałam będąc dzieckiem, dlatego taka wersja dla dorosłych to delikatny powrót do przeszłości z ukłonem dla mojej pełnoletności:D A co? Mogę? No pewnie ... mmm... pycha:)
  TUTORIAL D.I.Y. PREZENTY HAND MADE  
  LIKIER WERTHER'S ORIGINAL
  dzień 24 w ramach projektu: 
  KALENDARZ ADWENTOWY DIY / CHRISTMAS DIY PROJECT
  Co będzie potrzebne: 
  180 g cukierków Werther's Original (2 opakowania)
  300 ml wódki
  oraz 2 butelki 290 ml lub jedna duża
  Nie ma w tym żadnej wielkiej filozofii, wszystko robi się samo, a afekt jest niesamowity. Pyszny i cudownie inny:)
  To kolejny z moich innowacyjnych pomysłów:) tuż obok likieru ICE, ICE BABY (KLIK). Ma pyszny smak niczym pomadeczka:) To bardziej 'babski' typ alkoholu, słodki, gęsty i w smaku nieco maślany. Likier rozwarstwia się, jeśli stoi nieco dłużej, dlatego przed każdym serwowaniem należy nim porządnie wstrząsnąć, aby wszystkie warstwy się połączyły. W przeciwieństwie do likieru z cukierków ICE FRESH, tutaj wszystkie 'wertherlsy' rozpuściły się już po 24 h:)
  1. No to zaczynamy! Podobnie jak w przypadku likieru z cukierków ICE FRESH nie byłam pewna jakie proporcje będą odpowiednie. Doszłam jednak do wniosku, że na oko dwa opakowania będą w sam raz. 2. Butelka w której będziemy rozpuszczać cukierki musi mieć szeroką szyjkę, aby cukierki zmieściły się bez rozdrabniania. Możemy też użyć słoika, tak dla ułatwienia. 3. Wszystkie cukierki wrzucamy do butelki, powinno się ich nazbierać jakieś 3/4 350 ml butelki.
  4. Wszystko zalewamy wódką, do pełna. 5. Odstawiamy na około 24 godziny, jednak dobrze jeśli od czasu do czasu wstrząśniemy butelką, aby likier się przemieszał. 6. Na początku rozpuszczanie będzie szło nieco topornie, ale jak tylko przestaniemy obserwować proces produkcji i nie będziemy sprawdzać co 5 minut czy już, to na pewno przyspieszy:D
  7. Po 24 godzinach sytuacja będzie wyglądała właśnie tak. 8. Co nie oznacza, że likier się zepsuł. 9. Należy butelką porządnie wstrząsnąć, a wtedy obie warstwy się połączą.
  10. Ponieważ likier był bardzo, bardzo gęsty i intensywny w smaku, podobnie jak 'ICE, ICE BABY', postanowiłam go rozlać na dwa. 11. Dlatego do butelki docelowej wlałam tylko połowę likieru i uzupełniłam wódką. A to co zostało, oczywiście dla mnie:) 12. Pozostaje jeszcze udekorować butelkę I GOTOWE!
    
   

  3 komentarze :

  1. no,no, no wygląda zachęcająco :) i potrzeba minimum wysiłku ;)zrobiłam tę Milky-way'ówkę, ale jest dla mnie nieco za słodka, za to krówka... mmmmmm przyszachraiłam i zwiększyłam ilość krówek, likier zrobił się cudnie gęsty, można było wyjadać łyżeczką :)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Mikołaj w tym roku przyniósł mi domowej roboty ajerkoniak, pyszny, z nutą wanilii, tak gęsty, że jadłam go łyżeczką ... i trudno mi było uwierzyć, że jest w tym alkohol, oczywiście do puki nie wstałam:)

    Usuń
  2. mmmmmmm ajer :) u mnie (druga!) porcja krówki jeszcze stoi, ale na karnawał chętnie wypróbowałabym coś innego - kusi mnie Twój Werther's albo kawówka?

   OdpowiedzUsuń

   

  MeetBeauty

  MeetBeauty

  Prawa autorskie

  Nie zgadzam się na kopiowanie grafik, zdjęć i tekstów oraz publikowanie ich w formie elektronicznej lub drukowanej bez mojej wiedzy i zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

  FACEBOOK