• Instagram
 • wszystko co kreatywne!

  Strony

  D.I.Y. ORZESZKI OMBRE - KALENDARZ ADWENTOWY DIY / CHRISTMAS DIY PROJEKT


  Pomysł na tego typu ozdoby przyszedł mi do głowy niedawno, kiedy przeglądałam zdjęcia ślubne mojej siostry - motyw przewodni jej ślubu i wesela - OMBRE:) Jeśli chodzi o orzeszki na choince to mam do nich słabość. Są ekologiczne, urocze, mają cudowne kształty, no i zawsze można je zjeść. Orzeszki są bardzo proste w wykonaniu, ale ich zrobienie wymaga trochę czasu, głównie na schnięcie poszczególnych warstw. Jak wykonać:
  TUTORIAL D.I.Y. OZDOBY ŚWIĄTECZNE HAND MADE  NA CHOINKĘ 
  ORZECHY OMBRE
  dzień 3 w ramach projektu:
  KALENDARZ ADWENTOWY DIY / CHRISTMAS DIY PROJECT
  Co będzie potrzebne: orzeszki, wstążeczka, sznurek, biała farba akrylowa (całkiem sporo), czerwona farba akrylowa, brokat, klej, drut, drobne narzędzia, pędzel, pojemniczek do mieszania farby, nitka, nożyczki, pudełko np. po butach.
  ZACZYNAMY:)
  1. Zaginamy drut tak, aby utworzyła się pętelka i dość długi fragment prosty. 2. Odcinamy drut mniej więcej na długość 1/3 wielkości orzecha. 3. Na wierzchołek orzecha nakładamy kropelkę kleju.
  4. Delikatnie wsuwamy drut do środka przez miękkie łączenie dwóch połówek orzecha. 5. W razie konieczności dopychamy kombinerkami. 6. Tak powinien wyglądać orzech przed malowaniem:) Potrzebuje jeszcze kilka minut, aby klej porządnie wyschł.
  7. Do miseczki nakładamy dość sporo farby, aby po zanurzeniu co najmniej połowa orzecha bez problemu w niej tonęła. 8. Białą farbę akrylową mieszamy z wodą, tak aby powstała dość lejąca konsystencja, która sprawi, że na zanurzanym orzechu nie zostanie zbyt dużo farby. 9. Przez pętelkę przewlekamy zwykłą nitkę, trzymając za nią zanurzamy orzeszka w miseczce.
  10. Nadmiar farby 'ściągamy' pędzlem. Orzeszka odwieszamy do wyschnięcia, i tak ze wszystkimi orzechami. 11. Do białej farby dodajemy trochę czerwonej farby akrylowej. 12. Dokładnie mieszamy, aby powstała gładka, jednorodnie różowa barwa.
  Tak wygląda moja konstrukcja podtrzymująca schnące orzeszki:) Prosta, ale działa.
  13. Kolejno zanurzamy wszystkie orzeszki zostawiając pasek białego. Odwieszamy do wyschnięcia. 14. Ponownie dodajemy trochę czerwonej farby, aby utworzyć jeszcze ciemniejszy ton różu. Dokładnie mieszamy. 15. Kolejno zanurzamy wszystkie orzeszki, coraz mniej ich zamaczając, zostawiając pasek białego i jasno różowego.
  16. Do czystej miseczki wsypujemy czerwony brokat. 17. Lekko podeschniętym orzeszkom w brokacie zamaczamy tylko koniuszki. Brokat powinien przykleić się do lekko mokrej farby. Wstrząsnąć orzeszkami :D, aby nadmiar brokatu się obsypał z powrotem do miseczki. 18. Całkowicie wyschnięte orzeszki dekorujemy wstążką, którą przewlekamy przez pętelkę z drutu.
  19. Odpowiednią długość wstążki odcinamy, a jej końce przypalamy, aby się nie snuła. 20. Przez pętelkę przewlekamy też sznurek, wystarczająco długi, aby powiesić orzeszka na gałązce choinki. 21. Na koniec ze wstążeczki zawiązujemy estetyczną kokardkę.
  22. Aby prezent wyglądał estetycznie musimy go jeszcze pięknie zapakować. Do tego celu potrzebujemy: opakowania - ja użyłam ślicznej puszki z Nanu-Nana za 7,50 zł, białego filcu, nożyczek, wstążeczek, czegoś do pisania, etykietki oraz  elementu dekoracyjnego - ja użyłam suszonych traw. 23. Wielkość i kształt dna puszki odrysowujemy na białym filcu. 24. Wycinając należy pamiętać, aby docelowy rozmiar był nieco mniejszy niż odrysowany kontur.
  25. Finalnie powinno to wyglądać właśnie tak - nic się nie marszczy, filc idealnie pokrywa dno. 26. 6 orzeszków idealnie mieści się w puszce. 27. Jeszcze tylko zawiązać wstążki, na jedną z nich przewlec etykietkę, zawiązać kokardkę, wsunąć suche trawy I GOTOWE!

  4 komentarze :

  1. wyglądają oryginalnie i niesamowicie estetycznie - nie zastanawiałaś się kiedyś nad zajęciem się eee "robótkami ręcznymi" (sama zaczęłaś ze Wstrząsaniem orzeszkami :D) na pełen etat? Czy traktujesz to jako hobby/relaks? Przepraszam, ale jestem koszmarnie ciekawska :D

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Miałam swego czasu swój, 'sklep ' na etsy.com i było super, na studiach miałam trochę czasu. Teraz z pracą na pełen etat rękodzieło traktuję jak relaks, twórcze odstresowanie, kocham tworzyć i robię wiele fajnych rzeczy niestety nieraz nie uda mi się nawet ich sfotografować i podzielić ze światem, brak czasu :(

    Usuń
   2. rozwijasz swoją pasję i inspirujesz innych ;) znalazłam kartkę, którą robiłaś - tę z serduszkami i pomyślałam, że na Święta zrobię podobne, ale z choinek ;)) dzięki!

    Usuń
   3. Te kartki poleciały w świat m. In. do Japonii i USA, mam nadzieję że takie wyznania miłości się podobały :)

    Usuń

   

  MeetBeauty

  MeetBeauty

  Prawa autorskie

  Nie zgadzam się na kopiowanie grafik, zdjęć i tekstów oraz publikowanie ich w formie elektronicznej lub drukowanej bez mojej wiedzy i zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

  FACEBOOK