• Instagram
 • wszystko co kreatywne!

  Strony

  D.I.Y. SERDUSZKA Z GLINY - KALENDARZ ADWENTOWY DIY/CHRISTMAS DIY PROJECT


  Nigdy wcześniej nie bawiłam się szybkoschnącą na powietrzu gliną. Jakoś zabawa gliną kojarzyła mi się raczej z koniecznością wypalania lub w konsekwencji braku wysokiej temperatury z nieestetycznymi pęknięciami. Tak jakoś. Jednak wpadła mi całkiem niedawno w oko biała (!) glina, która po wyschnięciu wygląda niemal jak porcelana. Nie wymaga wypalania, a jedynie świętego spokoju na kilkanaście godzin, no i schnie bez pęknięć:)
  TUTORIAL D.I.Y. OZDOBY ŚWIĄTECZNE HAND MADE NA CHOINKĘ
  SERDUSZKA Z GLINY
  dzień 18 w ramach projektu:
  KALENDARZ ADWENTOWY DIY / CHRISTMAS DIY PROJECT
  Cały proces twórczy przypomina raczej zabawę z przedszkola (wspaniałe czasy:) aniżeli pracochłonną katorgę. Pure fun:) Dodam także, że to jeden z niewielu materiałów plastycznych, który urzeczywistnia nawet najbardziej szalone pomysły. Niezwykle prosta w obróbce, wygląda niezwykle profesjonalnie i pięknie:)
   Co będzie potrzebne: do zrobienia 8 sztuk średniej wielkości potrzebne będzie pół porcji białej gliny, czyli 500 g, wałek, 'pieczątki' do embossingu, tusz, foremki w kształcie serduszek (większa i mniejsza), słomka do picia, igła, papier do pieczenia, klej i serduszka kryształki Swarovski.
  1. Kostkę gliny dzielimy na pół - wystarczyło mi na zrobienie 10 szt ozdób. Jedną połówkę zabieramy, drugą szczelnie zawijamy w folię tak, aby nie miała dostępu powietrza.Wykożysujemy przy kolejnym kreatywnym projekcie. 2. Drugą część równo rozwałkowujemy. 3. Glina po rozwałkowaniu powinna mieć grubość ok. 5 mm.
  4. Za pomocą pieczątek do embossingu oraz tuszu odbijamy na glinie wzory, w moim przypadku kształty śnieżynek. 5. Rozplanowujemy odbicia tak, aby na siebie nie nachodziły oraz aby nie pokrywały całej powierzchni. 6. Wycinamy za pomocą foremek kształty serduszka większego, a w nim serduszka mniejszego.
  7. Za pomocą słomki wycinamy otworki na sznureczek do powieszenia ozdoby. 8. Na środku mniejszego serduszka odciskamy kształt kryształków Swarovski'ego tak, aby później (po przyklejeniu) nie wystawały nadto z ozdoby. 9. Usuwamy zbędną glinę.
  10. Delikatnie podnosimy serduszka i opuszkami paców przejeżdżamy po krawędziach ozdoby  tak, aby wyrównać wszelkie nierówności. 11. Obracając serduszko podważamy delikatnie pacem wewnętrzne serduszko tak, aby bezpiecznie (bez zniekształceń) 'wyszło' ze środka. 12. Za pomocą igły robimy dziurki w małych serduszkach. Odklejamy kryształki, aby glina swobodnie i równomiernie wyschła. Myślę, że należy dać jej 48 godzin do całkowitego wyschnięcia przy grubości 5 mm.
  Co będzie potrzebne do wykończenia: metalowe szpile (takie do wyrobu kolczyków, moje mają ok 5 cm) lub drucik, koluszka, wstążeczki, materiałowe kokardki, jednorazowy pilnik do paznokci, klej, nożyczki, klej i drobne narzędzia.
  13. Po wyschnięciu poszczególne elementy nieco się skurczą, będą lśniły drobinkami, ich struktura będzie w dotyku nieco chropowata.14. Wszelkie nierówności krawędzi delikatnie szlifujemy/ wygładzamy pilniczkiem. 15. W zagłębienie w małym serduszku nakładamy kroplę kleju ...
  16. ... i przyklejamy serduszko Swarovski. Czekamy kilka minut, aż klej zwiąże.  17. Szpilę przewlekamy przez małą dziurkę po igle w małym serduszku i zaginamy pod kątem prostym ... 18. ... za pomocą kleju łączymy duże serduszko z małym. Odkładamy na kilka minut, aby klej związał.
  19. Przez kokardkę przewlekamy koluszko, zamykamy. 20. Przez koluszko przewlekamy wstążeczkę ... 21. ... a ją przewlekamy przez dziurkę w dużym serduszku I GOTOWE:)

  4 komentarze :

   

  MeetBeauty

  MeetBeauty

  Prawa autorskie

  Nie zgadzam się na kopiowanie grafik, zdjęć i tekstów oraz publikowanie ich w formie elektronicznej lub drukowanej bez mojej wiedzy i zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

  FACEBOOK