• Instagram
 • wszystko co kreatywne!

  Strony

  D.I.Y. SZYSZKOWE MIKOŁAJE - KALENDARZ ADWENTOWY DIY / CHRISTMAS DIY PROJECT


  Nigdy nie mam dość tworzenia świątecznych ozdób na choinkę. To takie kreatywne zajęcie. Pierwszy raz zrobiłam szyszkowe Mikołaje rok temu, tylko w wersji biało-złotej. Połączenie bieli i srebra wydaje mi się wyjątkowo i znacznie bardziej zimowe, dlatego w tym roku bez wahania postanowiłam zrobić właśnie takie. Ważnym elementem w tych ozdobach jest efekt chromu, niemal lustra. Cudnie to wygląda i pięknie odbija światło.
  TUTORIAL D.I.Y. OZDOBY ŚWIĄTECZNE HAND MADE NA CHOINKĘ
  SZYSZKOWE MIKOŁAJE
  dzień 14 w ramach projektu:

  KALENDARZ ADWENTOWY DIY / CHRISTMAS DIY PROJECT
  Co będzie potrzebne: szyszki, czerwony filc, białe 'włochate' druciki, 5 centymetrowe szpile (takie do tworzenia m.in. kolczyków), koraliki kule o fi. 6 mm (moje są posrebrzane), ringi (te posrebrzane płaskie koraliki z dziurką), akrylowy spray biały i chrom, klej, jednorazowe rękawiczki gumowe, sznurek ozdobny, nożyczki i drobne narzędzia.
  Wykonanie tych ozdób może wydawać się trudne, ale rozłożenie ich procesu twórczego w czasie, ze względu na schnięcie, osłabia to wrażenie. Warto dla takiego efektu poświęcić trochę czasu. Bardzo ważne jest prawidłowe postępowanie przy używaniu sprayów i należy bezwzględnie i dokładnie przeczytać instrukcję i metody postępowania z takiego rodzaju farbami. Ponieważ zapach jest raczej mało przyjemny z pewnością nie powinniśmy sprayować w pomieszczeniu sypialnym.
  1. Jako stanowisko pracy bezpieczne do sprayowania posłużyło mi pudełko po butach. To najprostsze rozwiązanie przy stosunkowo małych przedmiotach. Ubieramy jednorazową rękawiczkę. Zewnętrzna 'skórkę' szyszki, od strony szypułki, pokrywamy równomierną warstwą białej farby w sprayu. Czekamy kilka minut aby powłoka zupełnie wyschła. 2. Od 'środka' szyszkę równomiernie psikamy farbą dającą efekt glossy - chrom. 3. Palcami wybrudzonymi 'chromową' farbą delikatnie przesuwamy po nierównościach szyszki tak, aby zostawić nieco farby na koniuszkach. Tutaj farba potrzebuje nieco więcej czasu do całkowitego wyschnięcia. Szczerze mówiąc w przypadku mojej farby był to dopiero następny dzień.
  4. Kiedy szyszki będą już zupełnie suche możemy wziąć się za dalszą część pracy. Na arkuszu miękkiego, czerwonego filcu odrysowujemy kółka, których promień będzie taki, jakiej wysokości czapki dla mikołajów chcemy. 5. starannie wycinamy kółeczka. Nie miziamy ich nadto, ponieważ filc łatwo się mechaci:) 6. Kółeczko najpierw składamy równo na pół i przecinamy do połowy. W ten sposób wyznaczamy środek po to ...
  7. ... aby następnie podzielić je równo na 3 części. 8. Bok każdej z części smarujemy niewielką ilością kleju. 9. Zwijamy starannie w rożek.
  10. Ja dodatkowo zabezpieczyłam prawidłową pozycję schnięcia czapeczki wsuwką do włosów. Tak na wszelki wypadek :D 11. Teraz  bardziej skomplikowana część głowa i broda:) Na początku 'włochatego' drucika robimy haczyk. 12. Potem wszystko robimy w oparciu o 6 mm koralik: z drucika robimy pętelkę zahaczając go o wcześniej zrobiony haczyk. Proste:) otrzymujemy kółeczko z drucika o średnicy nieco mniejszej niż koralik - nie chcemy aby włosy były na oczach Mikołaja:).Teraz tylko broda: łączymy wolny koniec drucika ponownie z kółeczkiem, ale tworząc łuczek. Może trudno to opisać, ale patrząc na zdjęcie gotowego Mikołaja zobaczycie, że jest to niezwykle proste, wręcz banalne. Tylko tak skomplikowanie brzmi.
  13. Drucik docinamy. 14. Tępy koniec szpili zawijamy tworząc koluszko. 15. Nawlekamy ring - płaski koralik z dziurką.
  16. Zakończenie czapeczki przycinamy tak, aby było płaskie/równe. 17. Dokładamy do szpili i ringu czapeczkę oraz głowę Mikołaja. Zakrzywiamy koniec szpili tak, aby elementy się nie zsuwały.18. Na czubek szyszki  nakładamy solidną kroplę kleju. Czekamy chwileczkę, aż nieco przyschnie.
  19. Stabilizujemy szyszkę i przykładamy głowę. Czekamy do całkowitego wyschnięcia i związania głowy z szyszką. 20. Jeszcze tylko sznureczek ... 21. ... I GOTOWE:)

  2 komentarze :

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. :D kusząca perspektywa prawda? Ale tez mogę z całą pewnością powiedzieć, że to bardzo piękny i satysfakcjonujący widok:)

    Usuń

   

  MeetBeauty

  MeetBeauty

  Prawa autorskie

  Nie zgadzam się na kopiowanie grafik, zdjęć i tekstów oraz publikowanie ich w formie elektronicznej lub drukowanej bez mojej wiedzy i zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

  FACEBOOK