• Instagram
 • wszystko co kreatywne!

  Strony

  NIEMATERIALNE WALENTYNKI. ALTERNATYWA DLA KWIATKÓW I CZEKOLADEK


  Jak już na pewno wiecie, nie jestem zwolenniczką niepraktycznych prezentów. Czy prezenty na Walentynki  też się kwalifikują? Tak! :D Zdecydowanie tak! Absurdalne prezenty narzucane przez stereotypy i dodatkowo podsycane przez filmy i reklamy to:
  [1]
  * Pluszowe misie są zdecydowanie zarezerwowane dla nastolatków, niewinnego zauroczenia (mam nadzieję, że jeszcze istnieje) - wtedy, kiedy maskotki pasują jeszcze do wystroju pokoju, a dzieci są wciąż strasznymi materialistami. 
  * Czekoladki są idealne dla kobiet do 25 roku życia (kiedy to jeszcze ostro wierzymy, że pójdzie nam w 'cycki' a nie tyłek:) i od 70 roku życia, kiedy to ich zjedzenie będzie się kwalifikować jako odrobina szaleństwa:)
  Jak zwykle do znudzenia będę powtarzać, że nie przedmioty, a wrażenia powinniśmy kolekcjonować. Co zatem byłoby najlepszym prezentem dla kochanej osoby w tym magicznym dniu 14 lutego?
  * CZAS - chyba we współczesnym społeczeństwie mało kto ma nadmiar wolnego czasu do zagospodarowania. Dlatego tak cennym prezentem będzie chęć spędzenia z drugą połówką całego, jednodniowego urlopu wziętego właśnie na tę okazję (w tym roku może długi weekend:), specjalnie dla tej jednej osoby:) Wyraźny przekaz: 'ten jeden dzień chcę spędzić tylko z tobą'! Bezcenne.
  * UWAGA - żyjemy szybko i często wrażenie, że życie przecieka nam przez palce przychodzi dość późno, kiedy to uświadamiamy sobie, że kawał życia za nami, a tak na prawdę nie wiele z niego pamiętamy. No oczywiście za wyjątkiem pracy;( Pewnie, że po przyjściu z pracy najwygodniej jej zjeść i walnąć się na łóżko i do tego bezproduktywnie oglądać mało inteligentny serial. Najgorzej jeszcze w tych wolnych chwilach zatopić się w świat wirtualny i  nie uczestniczyć w życiu rzeczywistym wcale, być głuchym na innych. Ale co z relacjami międzyludzkimi? Co z codzienną rozmową, wspólnymi posiłkami? Miło jest porozmawiać bez pośrednictwa facebooka czy smsów. Cudownym prezentem byłoby postanowienie, że godzina dziennie, nie zależnie od tego jak minął nam dzień, jak bardzo jesteśmy zmęczeni, jak bardzo nam się chce spać, przeznaczona będzie na wartościową rozmowę czy wspólne gotowanie:) Tak bez zerkania na telefon, i bez włączonego telewizora. Myślę, że zainteresowanie sprawami drugiej połówki, zaspokojenie własnej potrzeby podzielenia się wydarzeniami dnia jest niezwykle istotne, aby zachować bliskie relacje. Chęć poprawy jakości własnego życia jest bardzo ważna. Pamiętajmy jednak o tym, że siłownia czy jogging są ważne dla ciała, ale troska o ducha jest nawet bardziej istotna. 
  * STARANIE - nie zdarza Ci się zrobić ukochanej/ukochanemu śniadania do łóżka raz na ruski rok, a sam/sama codziennie oczekujesz tacy pełnej pyszności zatopionej w jedwabnej pościeli? Bezinteresowne rozpieszczanie drugiej połówki to wyraz troski i chęci jej uszczęśliwiania nawet bez okazji. Chęć polepszenia jakości życia codziennego. Chce mi się starać, chce mi się wysilić, chcę Cię uszczęśliwić! Ile razy podczas tygodnia tak pomyślimy? Zastanówmy się jakie są nasze priorytety i przestańmy wszystko stale tłumaczyć brakiem czasu. Przecież zawsze można wstać 10 minut wcześniej, a emocje które taki gest wywoła są niematerialne i bezcenne.
  * PRZYJEMNOŚĆ - Do kina zawsze chodzicie na to, na co akurat ty masz ochotę, restauracja jest zawsze z twoim ulubionym tajskim noodles? A może pora przestać być egoistą? Myślenie, że kwiatki i seksowna bielizna to coś, co kobieta najbardziej na świecie chce dostać na Walentynki jest strasznie naiwne. Na pewno to pragnienie wielu z nas, ale pamiętajmy, że wyrażanie uczuć przedmiotami to wymysł konsumpcyjnego świata współczesnego.
  Może w tym roku pora na odmianę? Zachęcam do refleksji przed zamówieniem w internecie nasutników w kształcie serduszka :*
  A CO WY O TYM SĄDZICIE? JAK OBCHODZICIE WALENTYNKI? MACIE SPRAWDZONE SPOSOBY NA ICH SPĘDZENIE? A MOŻE SPECJALNIE DLA SINGLI 14 LUTEGO POWINIEN DOSTAĆ ALTERNATYWNĄ OKAZJĘ?

  9 komentarze :

  1. Ja Walentynek nie obchodzę :D Nie rozumiem szumu wokół tego dnia ;p

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. No właśnie... czasami zakrawa to aż o przymus. 'Co dostałaś?' bardzo często zaczyna być jedynym tematem który poruszany jest przy okazji wszystkich świąt i okazji. Stąd moje niematerialne uświadamianie;D

    Usuń
  2. Do tej pory mam całe pudełko walentynkowych prezentów, którymi obdarowywaliśmy się z moim ukochanym. Czego tam nie ma! Poduszki w kształcie serduszek, pasujące do siebie kubeczki, ramki na zdjęcia, breloczki, misie... może skończę ;P Mam też pudło kartek, ale z przeróżnych okazji, których przeglądanie jest akurat bardzo miłe :) Teraz nie przykładamy do tego dnia jakiejś większej uwagi, tym bardziej, że On cały ten dzień spędzi w pracy :D

   OdpowiedzUsuń
  3. Ach, piękne czasy gimnazjum, kiedy wystarczyło podarować puchate serce i mieć poczucie, że to idealny prezent :D

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Hmmm... jestem ostatnim rocznikiem bez gimnazjum, co nie zmienia faktu, że byłam bardzo surowa wobec innych i takiego 'pudełka' nigdy za młodu nie posiadałam...

    Usuń
  4. U mnie i mojego chłopaka z Walentynkami różnie bywa - mieszkamy od siebie daleko i wszystko zależy od tego, czy będziemy mogli się w tym dniu spotkać. W tamtym roku mieszkaliśmy razem, więc mogliśmy spędzić ten dzień ze sobą i to było najważniejsze :)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. I ja mam za sobą kilka Walentynek za pośrednictwem Skype'a, więc znam ten ból. Ale grunt to kreatywność :)

    Usuń
  5. Walentynek nie lubię od czasów liceum, kiedy zawsze spędzałam je sama. I mimo iż mam już narzeczonego, z którym jestem 7 lat, to i tak ich nie lubię. Choć on co roku kupuje mi prezenty mimo iż proszę by tego nie robił. Teraz mamy synka i w walentynki wszyscy razem idziemy do restauracji. To by było na tyle :)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. No i super:) Czas dla rodziny, jestem jak najbardziej za:D

    Usuń

   

  MeetBeauty

  MeetBeauty

  Prawa autorskie

  Nie zgadzam się na kopiowanie grafik, zdjęć i tekstów oraz publikowanie ich w formie elektronicznej lub drukowanej bez mojej wiedzy i zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

  FACEBOOK