• Instagram
 • wszystko co kreatywne!

  Strony

  'WYTAŃCZYĆ MARZENIA' MICHAELA DE PRINCE. MARZENIA SILNIEJSZE OD PRZECIWNOŚCI LOSU


  Każdy będąc dzieckiem miał marzenia o tym, kim chciałby zostać w przyszłości. Wyobrażenia o moim zawodzie jako lekarza chirurga legły w gruzach, kiedy to zorientowałam się, że nie zdzierżę widoku przecinanej skóry, a niechęć do nadmiernej wysokości pogrzebała marzenie o zostaniu pilotem odrzutowca. Jednak dorastając moje pasje ewoluowały od baletu, tańca nowoczesnego, biotechnologii, przez rzeźbę i malarstwo, architekturę wnętrz aż do zawodu architekta. Tak na prawdę nie pamiętam co skłoniło mnie do wybrania właśnie tej ścieżki. Jednak zmiany w moich pragnieniach i wyobrażeniach o tym kim chciałabym być kiedy dorosnę, podsuwały mi coraz to nowe cele. Myślę, że wiele z Nas może przytoczyć właśnie taki rodzaj życiowej ścieżki, pełnej coraz to nowych wyzwań. Nie znam nikogo, kto będąc dzieckiem zapragnął, a zrealizował będąc już dorosłym. Dlatego historia Michaeli De Prince jest taka inna od tej każdego z Nas. Nie dlatego, że przeszła koszmar, ale dlatego, że będąc dzieckiem wymarzyła sobie cel i konsekwentnie, wbrew przeciwnościom losu, zdołała go zrealizować.
  Książkę: WYTAŃCZYĆ MARZENIA
  MICHAELA DE PRINCE
  otrzymałam od Wydawnictwa Kobiecego.
  Premiera książki 26.02.2016
  balet, michaela de prince, first position, książka

  Książka jest napisana spokojnym i spójnym językiem, dlatego przeczytałam ją zaledwie podczas drogi do i z pracy w dwa dni. Bez sensacji i z rozwagą autorka opowiada czytelnikowi miejscami tragiczne perypetie swojego życia. Widać, że z czasem nauczyła się do nich podchodzić z dystansem, a może uświadomiła sobie, że były przyczyną, dla której jest tu i  teraz. Jako dziecko doświadczyła niewyobrażalnie wielkiej tragedii,  jaką jest strata obojga rodziców. Poczucie żalu i pustki, braku bezpieczeństwa, w konsekwencji odtrącenie przez własną rodzinę, dyskryminacja przez otoczenie ze względu na swoją 'niedoskonałość'. Wszytko to podczas brutalnej wojennej zawieruchy, która krwawo pochłonęła Sierra Leone. Okrucieństwa których Michaela była świadkiem będąc dzieckiem, a które Europejczycy znają tylko z doniesień prasowych, położyły się cieniem na całym jej życiu, ale dzięki swojej determinacji i dozie szczęścia wyrosła na człowieka silnego i świadomego swojej tożsamości. Odwagę i nadzieję, która ukształtowała ją jako człowieka i baletnicę postanowiła pokazać światu i aktywnie działa na rzecz polepszenia życia sierot w krajach Afryki. Dzieląc się swoją historią ze światem pokazuje, że z najbardziej beznadziejnej sytuacji da się wyjść dzięki własnej determinacji i pomocy dobrych ludzi.
  balet, michaela de prince, first position, książka
  zdjęcia z sesji dla Glamour
  balet, michaela de prince, first position, książka
  1. Okładka Dancermagazine, którą Micheala znalazła w Sierra Leone i która zainspirowała ją do zostania baletnicą. 2. Okładka Dance Spirit z Michaelą na okładce. 3. Plakat promujący film 'First Position', gdzie Michaela jest jedną z 5 bohaterów.
  balet, michaela de prince, first position, książka
  Umiejętności taneczne Michaeli jako baletnicy pozostawiam do indywidualnej oceny. Uczęszczając na lekcje baletu jako dziecko silnie związałam się z estetyką tego środowiska i dlatego uwielbiam, teraz już tylko, oglądać balet. Filigranowe, chude, wysokie, lekkie i zwinne baletnice, które wykańczają każdy ruch, a do tego mają wdzięk i grację to zdecydowanie coś, co tworzy magię występów baletowych. dlatego nie przepadam za baletem nowoczesnym, gdzie nie dostrzegam tych elementów. Michaela oczywiście jest niezwykle pogodną i zdeterminowaną artystką, która stara się udowodnić, że czarnoskóre baletnice też mogą świetnie spisywać się w balecie klastycznym. Bliżej można ją poznać oglądając jej występy, wywiady z nią czy filmy dokumentalne np. na YouTube.

  ' Jako dziecko kochałam balet tak bardzo, że odrzucałam nawet zaproszenia na przyjęcia urodzinowe, byle tylko nie przegapić zajęć. Rzuciłam pływanie i szkołę publiczną. A teraz wydawało mi się, że porzucam szansę, aby spędzić czas z rodziną.
  Pytałam siebie: Przypuśćmy, że obudzę się pewnego dnia i uznam, że nienawidzę baletu. Czy będę żałowała wszystkiego, co mu poświęciłam?"Mimo, że bardzo próbowałam wyobrazić sobie taki dzień, nie umiałam. Czułam, że mam balet w kościach i we krwi.To on stanowił o tym, kim jestem. Prędzej przestałabym oddychać, niż tańczyć.'

  'Wśród wszystkich błogosławieństw jakich doświadczyłam, była też duża dawka nadziei. To nadzieja pozwoliła mi przetrwać w Afryce, mierząc się ze znęcaniem, z głodem, bólem i ogromnym niebezpieczeństwem. To nadzieja sprawiła, że ośmieliłam się marzyć, i to nadzieja pomogła mi spełnić te marzenia. Tak, podzielę się moją historią.'
  balet, michaela de prince, first position, książka

  1 komentarze :

  1. Twoja recenzja przekonuje do lektury :-) Ja mogę się podzielić swoją ulubioną książką, która poprawia samopoczucie i pogląd na Świat – „Zatrzymać dzień”. Opisuje prawdziwą historię. Jej treść oraz sposób wydania są inne niż wszystkie, wręcz zaskakujące. Trudno się od niej oderwać. Serdecznie polecam :-)

   OdpowiedzUsuń

   

  MeetBeauty

  MeetBeauty

  Prawa autorskie

  Nie zgadzam się na kopiowanie grafik, zdjęć i tekstów oraz publikowanie ich w formie elektronicznej lub drukowanej bez mojej wiedzy i zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

  FACEBOOK