• Instagram
 • wszystko co kreatywne!

  Strony

  'SERCE Z KRYSZTAŁU' FREDERIC LENOIR


  Będąc dzieckiem uwielbiałam, kiedy rodzice lub starsza siostra czytali mi na dobranoc baśnie Hansa Christiana Andersena albo Braci Grimm, nie zmieniając nieszczęśliwych zakończeń, jak to się zwykło robić w obecnych czasach, co uwrażliwiło mnie na ludzką krzywdę, współczucie i troskę o innych. Kiedy już trochę podrosłam babcia czytała mi moje ulubione 'Baśnie czeskich dzieci' Bożeny Nemcovej, których czasami nie rozumiałam, ale uwielbiałam oglądać przedziwne ilustracje jakimi była opatrzona książka jednocześnie słuchając historii z morałem. W życiu dorosłym pokochałam 'Harrego Pottera' i 'Władcę pierścieni', które kształtowały moją wyobraźnię i zdecydowanie pchnęły mnie w ramiona literatury. Obecnie rzadko kiedy słyszę o współczesnych bajkach przeznaczonych nie tylko dla dzieci. Ale w lutowym Chillbox'ie znalazłam książkę:
  SERCE Z KRYSZTAŁU
  FREDERIC  LENOIR,
  która jest opowiastką moralizatorską, zresztą wielce uroczą.
  Nie chcę zdradzać zbyt dużo:) Nie jest to powieść, zdecydowanie zbyt krótka i za mało 'treściwa' jak na długie zimowe wieczory. Myślę, że jakby usunąć wszystkie puste strony i zmniejszyć czcionkę do 12, to zostało by raptem kilkanaście stron:) Bardziej przypomina mi jedną z historii z 'Baśni 1001 nocy'. Do przeczytania w 3 godzinki na dobranoc. O czym jest? O poszukiwaniu nie tylko miłości, ale celu i sensu życia. Nauka wypływająca z tej książki to swoisty dowód na to, aby cieszyć się teraźniejszością i czerpać z niej garściami, ale też aby nie ustawać w poszukiwaniu szczęścia, które daje ukojenie. Aby nie zdradzać zbyt dużo powiem tylko, że jest książę, który poszukuje żony, jest i bal i wielka tajemnica. Jest i konieczność podjęcia ważnych, państwowych decyzji, jest i pomocna dłoń - a właściwie odnóże:D Ale czy jest 'happy end'? Tego nie zdradzę... ale powiem, że była to miła lektura.


  2 komentarze :

   

  MeetBeauty

  MeetBeauty

  Prawa autorskie

  Nie zgadzam się na kopiowanie grafik, zdjęć i tekstów oraz publikowanie ich w formie elektronicznej lub drukowanej bez mojej wiedzy i zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

  FACEBOOK