• Instagram
 • wszystko co kreatywne!

  Strony

  'SERCE Z KRYSZTAŁU' FREDERIC LENOIR


  Będąc dzieckiem uwielbiałam, kiedy rodzice lub starsza siostra czytali mi na dobranoc baśnie Hansa Christiana Andersena albo Braci Grimm, nie zmieniając nieszczęśliwych zakończeń, jak to się zwykło robić w obecnych czasach, co uwrażliwiło mnie na ludzką krzywdę, współczucie i troskę o innych. Kiedy już trochę podrosłam babcia czytała mi moje ulubione 'Baśnie czeskich dzieci' Bożeny Nemcovej, których czasami nie rozumiałam, ale uwielbiałam oglądać przedziwne ilustracje jakimi była opatrzona książka jednocześnie słuchając historii z morałem. W życiu dorosłym pokochałam 'Harrego Pottera' i 'Władcę pierścieni', które kształtowały moją wyobraźnię i zdecydowanie pchnęły mnie w ramiona literatury. Obecnie rzadko kiedy słyszę o współczesnych bajkach przeznaczonych nie tylko dla dzieci. Ale w lutowym Chillbox'ie znalazłam książkę:
  SERCE Z KRYSZTAŁU
  FREDERIC  LENOIR,
  która jest opowiastką moralizatorską, zresztą wielce uroczą.
  Nie chcę zdradzać zbyt dużo:) Nie jest to powieść, zdecydowanie zbyt krótka i za mało 'treściwa' jak na długie zimowe wieczory. Myślę, że jakby usunąć wszystkie puste strony i zmniejszyć czcionkę do 12, to zostało by raptem kilkanaście stron:) Bardziej przypomina mi jedną z historii z 'Baśni 1001 nocy'. Do przeczytania w 3 godzinki na dobranoc. O czym jest? O poszukiwaniu nie tylko miłości, ale celu i sensu życia. Nauka wypływająca z tej książki to swoisty dowód na to, aby cieszyć się teraźniejszością i czerpać z niej garściami, ale też aby nie ustawać w poszukiwaniu szczęścia, które daje ukojenie. Aby nie zdradzać zbyt dużo powiem tylko, że jest książę, który poszukuje żony, jest i bal i wielka tajemnica. Jest i konieczność podjęcia ważnych, państwowych decyzji, jest i pomocna dłoń - a właściwie odnóże:D Ale czy jest 'happy end'? Tego nie zdradzę... ale powiem, że była to miła lektura.


  2 komentarze :

  1. Świetna recenzja,aż się zainteresowałem tą pozycją

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Lekko i przyjemnie... urocza acz pouczająca. polecam

    Usuń

   

  Etykiety

  RECENZJE (171) URODA (164) kosmetyki (157) KUCHNIA (79) DIY (76) KREATYWNIE (74) PRZEPIS (74) NOWOŚCI (63) koreańskie kosmetyki (43) deser (34)

  Prawa autorskie

  Nie zgadzam się na kopiowanie grafik, zdjęć i tekstów oraz publikowanie ich w formie elektronicznej lub drukowanej bez mojej wiedzy i zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

  klub ekspertek

  Google+ Badge

  FACEBOOK

  MÓJ INSTAGRAM