• Instagram
 • wszystko co kreatywne!

  Strony

  KARTY KONTRASTOWE CZUCZU, CZYLI JAK ŚWIADOMIE KSZTAŁTOWAĆ INTELIGENCJĘ WIZUALNO-PRZESTRZENNĄ NIEMOWLAKA


  Na pewno nikt nie spodziewał się na tym blogu posta o takiej tematyce. A tu taka niespodzianka! Z czego to wynika? Z chęci podzielenia się z Wami mało popularnym hitem:) Zatem zapraszam na post  z nieco innej bajki:) Tematyka, której nigdy nie poruszam, ale uważam, że w tym przypadku, zasługuje na uwagę.
  A mianowicie, tuż przed narodzinami mojego siostrzeńca w gazetce pewnej drogerii pojawił się artykuł, będący oczywiście zakamuflowaną reklamą, o pewnych niezwykłych zabawkach edukacyjnych, które mają wspomóc rozwój dziecka. Zignorowałam sprawę, jako że mnie wówczas zupełnie nie dotyczyła. Jednak kiedy urodziło się Maleństwo, moja siostra, będąc na urlopie macierzyńskim zapragnęła poświęcić nieco więcej uwagi na kwestię rozwoju intelektualno-ruchowego synka. Nie zrozumcie mnie źle, zupełnie nie uważam, żeby słuchanie Mozarta w ciąży wpłynęło na późniejsze IQ dziecka i zagwarantowało mu za 20 lat miejsce w radzie profesorskiej na uniwersytecie;P Co to to nie. Ale skoro istnieją metody będące jednocześnie zabawą, to czemu nie. Wtedy właśnie ów 'artykuł' wpadł w ręce siostry. Zaciekawiona czym prędzej zakupiła owe:
  KARTY KONTRASTOWE 
  NA SZNURECZKU
  DLA DZIECI OD 0+ MIESIĄCA
  CZUCZU
  cena: od 14,90 zł (w sklepie firmowym od 19,90 zł)
   opracowane przy współpracy z psychologami dziecięcymi oraz wyprodukowane w Krakowie. Nie ma to jak lokalny patriotyzm :D
  Karty są specjalnie przystosowane do wieku dziecka poczynając już od 4-go tygodnia życia, aż po gry i zabawy dla dzieci w wieku 6+.
  Zestaw właściwy dla dzieci od 4-go tygodnia życia zawiera 10 dwustronnie nadrukowanych kart wykonanych z twardej tektury, w sumie tworzących 20 ilustracji, połączonych ze sobą za pomocą sznureczka. Wyraźne linie tworzą proste figury geometryczne lub kształty zwierzątek. Zasada jest taka, że jedna karta (przód i tył) przedstawia ten sam kształt, jednak z jednej strony jest biały na czarnym tle a z drugiej czarny na białym tle. Czasami obrazkom towarzyszą też akcenty w kolorze żółtym lub czerwonym. Idea jest taka, że poprzez pokazywanie dziecku tych kart oraz układanie na ich podstawie pewnych historii, kształtujemy inteligencję wizualno-przestrzenną niemowlaka, a także pomagamy dziecku poznawać granice przedmiotów, co za jakiś czas ułatwi chwytanie i przemieszczanie się w przestrzeni.

  Brzmi nierzeczywiście. Na początku też byłam sceptyczna, dopóki nie przekonałam się na własne oczy, jak Maleństwu się podobają, jak chętnie wodzi za nimi wzrokiem, jak z zainteresowaniem słucha historii opowiadanych przez mamę lub babcię. Już od drugiego miesiąca próbował dotykać obrazków, chwytać za karty i ... oczywiście wkładać do buzi, no bo smak też jest bardzo ważny, prawda? :) Krótko potem dostał drugą książeczkę z tej serii, tym razem dedykowaną od 3+ MIESIĄCA życia. Różni się ona stopniem szczegółowości obrazków. Tzn. jeśli w pierwszej części miś przedstawiony był jako uśmiechnięta głowa, to w tej części dostał jeszcze tułów i wygląda jak prawdziwy niedźwiadek. A ponieważ Maleństwo bardzo lubiło, z mamą najbardziej, bawić się właśnie nimi, dlatego od cioci, czyli mnie, w 3 miesiącu życia dostał kolorowe karty przedstawiające pojazdy, przeznaczone od 1+ ROKU życia:) A co?:) Teraz to jego ulubiona książeczka i mimo iż nie umie jeszcze naśladować dźwięków wydawanych przez np. pojazd 'dzyń dzyń', to zawsze z zainteresowaniem słucha jak robi to mama lub tata:) Słodziak.
  Do napisania tego posta skłoniła mnie chęć podzielenia się z młodymi mamami informacja o istnieniu takich zabaw rozwojowych, które jeszcze nie są dobrze znane. Ja widziałam jak one spodobały Maleństwu i jak kocha słuchać mamy, która każdego dnia opowiada dzięki nim nową, niesamowita historię:)
  A CZY WY KIEDYŚ SPOTKALIŚCIE SIĘ Z RÓWNIE FAJNYMI ZABAWKAMI EDUKACYJNYMI?

  4 komentarze :

  1. Świetny pomysł, jak moje dzieciaki były małe, sama takie karty przygotowywałam, a teraz proszę gotowe projekty do natychmiastowego wykorzystania. :) Bardzo pomocne i potrzebne. :)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Własnoręcznie robione musiały być jeszcze piękniejsze niż te :)

    Usuń
  2. kupiłam te karty mojemu chrześniakowi :-D są świetne :-)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Super! Ja mam plan zapoznać się z resztą produktów, dla starszych dzieci, bo jestem ciekawa czy też są takie fajne :)

    Usuń

   

  MeetBeauty

  MeetBeauty

  Prawa autorskie

  Nie zgadzam się na kopiowanie grafik, zdjęć i tekstów oraz publikowanie ich w formie elektronicznej lub drukowanej bez mojej wiedzy i zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

  FACEBOOK