• Instagram
 • wszystko co kreatywne!

  Strony

  CZOSNEK W ROLI GŁÓWNEJ, CZYLI MAŁOPOLSKA ŚWIETUJE URODZAJ


  Tak wiem, to niezwykłe ... nie było mnie na SeeBlogers, aaaa!........ ale skoro wszyscy tam byli, to ktoś przecież musiał pojechać na IX Małopolskie Święto Czosnku:D Bardzo lubię lokalne wydarzenia, które są niepowtarzalne. Zeszło weekendowy piknik we Dworze Sieraków był niezwykłą okazją, aby zapoznać się z regionalnymi wytwórcami win, serów i przetworów. Co prawda pogoda nie dopisała, więc nie pograłam w bule, ale i tak wszystko się udało. Wspaniałe miejsce, które niezwykle mnie przyciąga i hipnotyzuje. Za to w ten weekend spontaniczna wycieczka do Obrażejowic okazała się owocna. Co się działo? Jakie były atrakcje? Zapraszam dalej:D
   
  Likier z czosnku, czosnek w pierogach, pulpetach, chlebie, naleśnikach, przetworach, marynowany i w zalewie - w każdej możliwej postaci. Obłęd:) Wszystko do degustacji, oczywiście bezpłatnie, jako element promocji regionu, okraszone przemowami ministrów, wójtów, posłów, czyli element obowiązkowy. Jak widać nabyłam też warkocze czosnkowe w licznie 4 szt, ale mimo całej mojej miłości do tego warzywa, przez 10 lat bym chyba tego nie zużyła - jeden dla mnie, reszta na zamówienie. Nie, nie skosztowałam czosnkowego likieru, na samą myśl mnie odrzuca... rzeźnia...:D Ale kto co lubi:) Wróciłam do domu cała w zapachu czosnku, który w konsekwencji obserwacji był w solidnej ilości w każdej z blisko 100 potraw zaserwowanych przez panie z kół gospodyń z okolicznych wsi :D Barwne stroje regionalne, wypasione ciągniki, konkurs na kompozycję czosnkową, występ kabaretu, swojskie przyśpiewki, piwo, gofry i kiełbaski z grilla czyli coś, czego na co dzień w Krakowie nie ma. dobrze się bawiłam i może w przyszłym roku też przyjadę:) Kto wie?
   
  Jestem gorącą zwolenniczką wspierania lokalnych wytwórców, dlatego takie lokalne święta są dla mnie wspaniałą okazją do poznania nowych rzeczy. Oczywiście w całej Polsce odbywają się podobne wydarzenia, ale mnie ciężko namówić do wyściubienia nosa poza Małopolskę:) Ktoś coś o podobnych wydarzeniach w okolicy?
  A MOŻE W WASZYM REGIONIE ODBYWAJĄ SIĘ LOKALNE OBCHODY WYCHWALAJĄCE LOKALNE PRODUKTY? ŚLIWKA, TRUSKAWKA, JAGODA? DAJCIE ZNAĆ.

  0 komentarze :

  Prześlij komentarz

   

  MeetBeauty

  MeetBeauty

  Prawa autorskie

  Nie zgadzam się na kopiowanie grafik, zdjęć i tekstów oraz publikowanie ich w formie elektronicznej lub drukowanej bez mojej wiedzy i zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

  FACEBOOK