• Instagram
 • wszystko co kreatywne!

  Strony

  D.I.Y. MONOCHROMATYCZNA KARTKA ŚWIĄTECZNA Z WASHI TAPE


  Najwyższa pora, aby wysłać świąteczne życzenia. W końcu już prawie połowa grudnia:) Jak ten czas leci... Święta za pasem. Pamiętacie propozycję kartki z Ciastkiem z zeszłego roku? Jeśli nie to zobaczcie ją tutaj KLIK. Dzisiaj mam dla was tutorial, krok po kroku jak wykonać kartkę świąteczną z motywem choinki, wykonaną z użyciem washi tape. A co to takiego? To po prostu papierowe taśmy klejące z kolorowymi wzorami, oryginalnie pochodzące z Japonii. Jedna taka rolka kosztuje od kilku do kilkunastu złotych, dostępne są w szerokim asortymencie sklepów internetowych, a stacjonarnie w sklepach hobbystycznych lub tych dla plastyków. W scrapbookingu czy card making są niezastąpione i przede wszystkim wszechstronne. Dzięki nim powstała:
  D. I. Y.  MONOCHROMATYCZNA KARTKA ŚWIĄTECZNA 
  Bardzo lubię połączenie kolorystyczne czerń-srebro-biel, a ponieważ do tej pory nie miałam okazji wykorzystać go świątecznie, postanowiłam w tym roku zaszaleć. I tak oto powstała ta oto propozycja. Zwyczaj wysyłania do bliskich ręcznie robionych kartek jest już raczej na wymarciu, dlatego nie wiem jak was, ale mnie bardzo cieszy kiedy zamiast świątecznego maila mogę znaleźć w skrzynce najprawdziwszą kopertę z kartką. W dobie tej całej elektroniki zachęcam do chwilowego powrotu do innych czasów, wyślijmy list, właśnie dlatego, że zbliżają się Święta. I włóżmy nieco pracy, aby sprawić bliskim odrobinę radości.
  CO BĘDZIE POTRZEBNE:
  papiery min. 160 g (twardy) A4: czarny, biały teksturowany, srebrny (z motywem lub cały), washi tape, koperty, cekinowe gwiazdki, samoprzylepne kwadracik, nożyk do papieru, nożyczki, dwustronna taśma klejąca, klej
  1. Washi tape są pół transparentne i cienkie, dlatego należy nakleić je na biały papier, aby były sztywniejsze. Następnie tniemy papier z taśmami na ich własną szerokość. 2. Aby utworzyć kształt choinki paski sklejamy razem za pomocą samoprzylepnych kwadracików, tak aby powstała przestrzenna konstrukcja. 3. Powinno to wyglądać mniej więcej tak jak na zdjęciu.
  4. Staramy się, aby wszystkie boki choinki były przycięte pod tym samym kątem. 5. Na koniec na czubek przyklejamy wieńczącą choinkę gwiazdkę. 6. Według zasady kompozycji w idealnych proporcjach przycinamy papier na odpowiedniej wielkości prostokąty (mniej więcej):
  baza kartki: 13,5 x 11 cm
  czarny o 7 mm z każdej strony mniejszy od bazy kartki; 12 x 9,5 cm
  biały mniejszy o 3 mm z każdej strony od prostokąta czarnego; 11,4 x 9 cm
  srebrny mniejszy 3 mm z każdej strony od prostokąta białego; 10,8 x 8,4 cm
  biały o 5 mm z każdej strony mniejszy od prostokąta srebrnego 9,8 x 7,4 cm
  Warstwy stopniowo sklejamy razem za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. Na koniec przyklejamy choinkę za pomocą samoprzylepnych kwadracików oraz ręcznie piszemy 'Wesolych Świąt' - nie ma to jak kaligrafia:) I GOTOWE!
  I JAK WAM SIĘ PODOBA TAKA PROPOZYCJA? WSZAK NIE KOLOROWA, ALE KLIMAT ŚWIĄT ODDAJE CAŁKIEM PRZYZWOICIE:) CZY WY TEŻ LUBICIE DOSTAWAĆ ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA TRADYCYJNA METODĄ CZY WOLICIE ICH ELEKTRONICZNA WERSJĘ?
   

  14 komentarze :

  1. Bardzo ładna, elegancka i estetyczna.

   OdpowiedzUsuń
  2. Pięknie, chciałabym dostać takie życzenia :)

   Pozdrawiam

   Kasia| SIMPLY INTERIORS

   OdpowiedzUsuń
  3. Piękna kartka, choinkowo😊🎄🍃🌳🍂🍁
   O choince przeczytasz również tu- http://magicznyswiatroslin.blogspot.com/2016/12/o-choinka.html

   OdpowiedzUsuń
  4. Piękna i nowoczesna ! dzieki za inspiracje

   OdpowiedzUsuń
  5. Świetne kartki, bardzo klimatyczne. :-)

   http://twojapozyczka24h.pl/34995

   OdpowiedzUsuń
  6. Bardzo ładna klimatyczna, ale mam spore braki, żeby móc się za nią zabrać:D

   OdpowiedzUsuń

   

  MeetBeauty

  MeetBeauty

  Prawa autorskie

  Nie zgadzam się na kopiowanie grafik, zdjęć i tekstów oraz publikowanie ich w formie elektronicznej lub drukowanej bez mojej wiedzy i zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

  FACEBOOK