• Instagram
 • wszystko co kreatywne!

  Strony

  D.I.Y. ŚWIĄTECZNE DEKORACJE Z ROLKI PAPIERU TOALETOWEGO? CZY TO MOŻLIWE?


  Zastanawialiście się kiedyś z czego można wykonać dekoracje świąteczne bez konieczności kupowania materiałów w sklepie? Na pewno... Np.: jest niedzielne popołudnie, a was właśnie naszła niepohamowana ochota na kreatywne spełnienie. I co? Sklep zamknięty, pod ręką nic konkretnego.... na pewno każdy z was był w takiej sytuacji.... prawda? :D Załóżmy, że tak. Co wtedy? Pokażę Wam, jak wyjść z takiej sytuacji zwycięsko. A zatem zaczynamy:
  DIY

  JAK PRZEKSZTAŁCIĆ 
  TEKTUROWĄ ROLKĘ Z PAPIERU 
  TOALETOWEGO W 
  ŚWIĄTECZNE DEKORACJE?
  Uuuuuuu.... kontrowersja? Czy ktoś widząc tą gwiazdkę wpadł na to, z czego jest wykonana? Założę się, że nie koniecznie. Dlatego zapraszam do bycia kreatywnym i wypróbowania szalonych pomysłów. Warto zacząć od tego:) Do dzieła. Ach, jeszcze jedno. Te cieniutkie wstążeczki to pętle do poprawnego wieszania ubrań na wieszaku, które doprowadzają mnie do szału, kiedy wychylą się spod ubrania. Dlatego z nieukrywaną satysfakcją zawsze je odcinam i  właśnie wykorzystuję w takie oto ciekawe sposoby.
  Co będzie nam potrzebne:
  1 rolka papieru = 2 gwiazdki, kolorowe koraliki, wstążeczka, klej, nożyczki, szpile.
  Niewiele, prawda? :D
  1. Rolkę trzeba delikatnie i z wyczuciem spłaszczyć, ale tak, aby tektura się nie złamała. 2. Tniemy rolkę na paski jednakowej szerokości ok 6-7 mm. 3. Każdą gwiazdkę utworzą 4 paski .
  4. Sposób ułożenia poszczególnych pasków 'utrwalamy' nabijając paski na szpilę, w sposób pokazany na zdjęciu. Następnie między każdy pasek dajemy kroplę kleju, rozkładamy paski tak aby utworzyły kształt gwiazdki oraz mocno rozpychamy paski po długości szpili, aby mocno się razem skleiły. Na drugi dzień delikatnie obracamy gwiazdkę i ściągamy ze szpili, bez problemu powinna trzymać kształt. 5. Kolejnym etapem jest klejenie koralików w dowolny wzór. Ja użyłam elementów o średnicy 3 - 5 mm. Kleiłam dwustronnie, tzn. że wzór koralików był po obu stronach. Odstawiamy do wyschnięcia. 6. Pozostaje jeszcze przewleczenie wstążeczki i GOTOWE! aby powiesić je na choince:) PROSTE!
  I JAK WAM SIĘ PODOBAJĄ TAKIE OZDOBY? ZROBIONE Z NICZEGO, A JAKIE ORYGINALNE:) SKUSICIE SIĘ NA TAKĄ KREATYWNĄ ROZRYWKĘ NA ŚWIĘTA?

  22 komentarze :

  1. Powiem ci że fajnie to wyszło :) niby z zwykłej rolki a jakie ładne :)

   OdpowiedzUsuń
  2. Rewelacja, czegoś takiego szukałam

   OdpowiedzUsuń
  3. To już wiem, co będę robić z dziećmi jutro :D Dziękuję za inspirację.

   OdpowiedzUsuń
  4. Rolki po papierze toaletowym, to jednak niewyczerpane źródło inspiracji. :) Super pomysł!

   OdpowiedzUsuń
  5. Kolejna inspiracja ze zwykłej rolki od papieru ;)

   OdpowiedzUsuń
  6. Bardzo ciekawe! Nie sądziłam, że można z rolki papieru zrobić coś tak ślicznego :)

   OdpowiedzUsuń
  7. Zrobię z maluchami! Pozdrawiam!!

   OdpowiedzUsuń
  8. Wyglądają pięknie! Pomysł rewelacyjny :)

   OdpowiedzUsuń
  9. Świetny pomysł i wykorzystanie rolek, z którymi nie mamy już co zrobić (ile można robić krówek, tuneli i łapaczy na piłki :)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. łapacze na piłki mówisz? ciekawe, ciekawe :D nie próbowałam

    Usuń
  10. Coś z niczego :) Super pomysł.

   OdpowiedzUsuń
  11. Śliczna ozdoba, bardzo efektowna. Zamierzam zrobić z rolki papieru brokatową gwiazdkę.

   OdpowiedzUsuń
  12. Piękne a do tego wpisują się w styl eko. Zrobię takie w tym roku! :)

   OdpowiedzUsuń

   

  MeetBeauty

  MeetBeauty

  Prawa autorskie

  Nie zgadzam się na kopiowanie grafik, zdjęć i tekstów oraz publikowanie ich w formie elektronicznej lub drukowanej bez mojej wiedzy i zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

  FACEBOOK